Přitom po podzimu okupovali svěřenci trenéra Ericha Cviertny příčky kolem středu tabulky. Navíc v zimě se tým ještě doplnil, přišel například zkušený útočník Miroslav Tóth a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl mít Hlučín sestupové starosti. Jenomže přišel podzim, který Cviertnovci totálně zpackali. „Vše začalo již utkáním s Bohemians, ve kterém jsme vedli, ale závěr zápasu nám nevyšel. Klokani výsledek otočili a na nás jakoby spadla deka,“ vrací se k začátku jarní části záložník Petr Žižka.

Od tohoto okamžiku to šlo s mužstvem z kopce. „Hlavně domácí výkony byly z naší strany špatné,“ přiznává rychlonohý záložník a konkretizuje: „Nedařila se nám vůbec rozehrávka, kazili jsme i jednoduché přihrávky. Z toho pramenilo, že jsme se nedostávali vůbec do šancí, což se nám na podzim nestávalo. Nevím, v čem hledat zakopaného psa, ale naše hra byla prostě tragická.“ Hlučín sbíral jednu porážku za druhou, a to se začalo odrážet i na psychice hráčů. „Na podzim jsme získali dvacet bodů, na jaře pouhých devět, to hovoří samo za sebe. Je to hodně deprimující, když se dva roky po sobě zachraňujete v posledním kole. Navíc letos to bylo těžší v tom, že se nám na jaře nedařilo a na rozdíl od loňského ročníku jsme nebodovali, a neměli tak záchranu ve svých rukou,“ poznamenal Žižka.

Hlučínský záložník si závěr soutěže pořádně protrpěl. V předposledním kole s Opavou se zranil a musel již v první půli střídat. „Měl jsem pohnutou krční páteř a bylo jasné, že v posledním kole v Třinci nenastoupím,“ uvedl Žižka. Hlučín musel v tomto utkání vyhrát a čekat ještě na pomoc Vítkovic. „Na Třinec jsme si věřili. V první půli dal Míra Toth dva góly a po zbytek duelu jsme průběh utkání kontrolovali. Musím ale přiznat, že sledovat zápas z tribuny byla pro mě muka. Obzvlášť, když jsem měl podrobné informace z Vítkovic. Když ještě ve druhé půli prohrávali s Jakubčovicemi o dva góly, přestával jsem věřit, naštěstí to dobře dopadlo,“ vydechl člen základní sestavy Cviertnova výběru.

Nyní si Hlučínští užívají dovolené. Příprava na nový ročník jim začíná druhého července, a to již pod vedením nového kouče Petra Samce. Řadě hlučínských hráčů končí smlouva, mezi nimi i Petru Žižkovi. „Uvidíme, s kým bude nový trenér počítat. Vše je otázkou dalšího jednání, já osobně bych v Hlučíně rád pokračoval,“ zakončil Petr Žižka.