Do utkání již zasáhly všechny dosavadní hlučínské posily včetně brazilského záložníka Felipeho. Trenér Petr Samec zkoušel v zápase různé varianty rozestavení. „S předvedenou hrou a výsledkem mohu být spokojen. V první půli jsme měli s jiným systémem hry poněkud problémy, ale po změně stran se náš výkon zlepšil a úroveň hry šla nahoru,“ řekl na úvod trenér Petr Samec. Byli to právě jeho svěřenci, kteří šli v první půli do vedení. Po rozehrání standardní situace se poprvé trefil v hlučínském dresu Kopecký, který do mužstva přišel ze Sigmy Olomouc. „Někteří hráči nastoupili na místech v sestavě, kde obvykle nehrají, a velmi mile mne překvapili,“ pokračoval Samec.

Po přestávce Hlučín přidal na obrátkách a přišpendlil svého soupeře před jeho pokutové území. Na dvoubrankový rozdíl ve skóre zvýšil výstavní dalekonosnou ranou hlučínský Bogdáň. Na 3:0 upravil pohotově navrátilec z hostování Vaculík, který prostřelil soupeřova gólmana. Brankovou tečku za utkáním udělal chvíli před jeho koncem po ideálně vyřešeném rychlém protiútoku Moravčík.

„Mladíci v dresu našeho soupeře byli běhaví a snaživí, což se projevilo zejména v prvním poločase. Ve druhé půli jsme je dobrou taktikou a větším množstvím zkušeností již jasně přehráli,“ zakončil hodnocení zápasu hlučínský kouč.

Sestava Hlučína – 1. poločas: Urbánek – Dutka, Štýbar, Švrček, Barcal J. – Bogdáň, Žižka, Kovář (36. Melecký), Prokeš, Felipe – Vaculík 2. poločas: Urbánek – Kopecký, Barcal D., Štýbar, Hornyak – Prokeš, Stoklásek, Bogdáň Melecký, Moravčík - Vaculík