Velký respekt vzbuzuje dvacetičlenná soupiska nováčka II. ligy Bohemians Praha, který se v úvodním dějství představí v Hlučíně. Co jméno, to zkušený hráč, až na obránce Faïtla z B týmu žádní vyjukaní elévové.“S timto mužstvem bychom měli hrát v první polovině tabulky,“ tvrdí jeho trenér Luboš Urban, bývalý ligový hráč Dukly Praha a Plzně. Jistotou v brance je z Kladna hostující Václav Winter, který na jaře vychytal v ČFL desetkrát zápas s čistým kontem, obraně velí stoper a kapitán Miroslav Obermajer, hvězdou nejen záložní řady je David Zoubek, loňský nejlepší střelec ČFL se 17 brankami. A v útoku ve středu přibyla Nigerijci Stanleymu Ibemu konkurence v podobě příchodu dvou mosteckých forvardů Adama Brzeziny a Petra Jendruščáka.

Střížkovská Bohemka, jak je nazývána neutrálními pražskými diváky a až za hrob nenáviděna fanoušky Bohemians 1905 z vršovického ďolíčku, se hodlá odpíchnout k další úspěšné sezoně už v hlučínské premiéře. „Víme o tom, že v Hlučíně nastalo dost změn v kádru poté, co se dvě sezony až do poslední chvíle zachraňoval. Rozhodně si chceme odsud přivézt body. Vstup do soutěže je hrozně důležitý a my bychom rádi využili i toho, že soupeřovo sebevědomí mohlo nahlodat vypadnutí v poháru,“ říká Urban.

Jeho tým sází často na totální ofenzivu, v nižší soutěži často naděloval soupeřům čtyř až pětibrankové příděly. Svědčí o tom 69 nastřílených branek, což je cifra, již dokázal překonat v republikových soutěžích jen suverén divize E z Kroměříže (77 gólů). „Nezřekneme se útočného stylu hry. Nebojíme se,“ dodává Urban. K zápasu v Hlučíně vyrazí Pražané už v pátek a přenocují v 0stravě.