Přitom ještě před utkáním s Opavou měli Hlučínští vše ve svých rukou. „Opava to měla jednodušší, nehraje pod žádným tlakem a navíc na jaře se nachází ve výborně formě. Nedá se nic dělat. Tohle utkání je již za námi. Nyní nás čeká Třinec,“ podotkl jeden z nejzkušenějších hráčů Hlučína Zsolt Hornyak. „Nejhorší na celé věci je, že třeba s Opavou jsme měli po podzimu téměř stejně bodů, jenomže, kde jsou oni a kde jsme my,“ pokrčil bezradně rameny slovenský zadák.

Nyní jede jeho tým do Třince bojovat o naději. „Musíme vyhrát a modlit se, aby i ostatní výsledky nám hrály do karet. Ve svých rukou to již nemáme, ale na druhou stranu naděje na záchranu žije a my se o ní musíme dál rvát,“ zdůraznil Hornyak a dodal: „Pevně věřím, že to nebude náš poslední zápas ve II. lize. Venku hrajeme na jaře lépe než doma, snad to v Třinci potvrdíme.“

O nějakém tlaku slovenský obránce nemluví. „Tlak, ten si nemůžeme připouštět. V kabině panuje bojovná nálada, všichni dobře vědí, co je ve hře,“ poznamenal Hornyak. On sám v posledních dvou zápasech kvůli karetnímu trestu nehrál. „Je to hrozné, sledovat spoluhráče jen z tribuny. Věřím, že v sobotu mi trenér důvěru dá,“ přeje si slovenský fotbalista. Zápas v Třinci začíná v 17 hodin.