„Již dlouho jsme se nesetkali v tak hojném počtu jako dnes. Každý másvé povinnosti a své rodiny a na fotbal již nezbývá tolik času. Takové akce by měly bývat častěji, neboť stmelují kolektiv a líbí se také fanouškům. Jsem velmi rád, že pozvaní fotbalisté přijeli,“ řekl ještě před začátkem duelu, hraného na dvakrát třicet minut, jeden z jubilantů Oldřich Šafránek. Divákům se představila celá řada fotbalových osobností, která v průběhu ve svižném tempu hraného duelu dělala fanouškům kopané svými technickými finesami radost.

V dresu Ostroje tak vyběhli na trávník Vrba, Knopp, Komárek, Bomba, Bedrich nebo bývalý vynikající kanonýr Pardy. Do branky se stejně jako v devadesátých letech postavil Lefenda a na lavičce nechyběl ani legendární opavský trenér Alois Sommer. Na straně Velkých Hoštic to byli bratři Vožníkové, bratři Novákové, Vanke, Pluschke nebo Juchelka. Branku Velkých Hoštic opanoval gólman Nestroj. Nejstarším hráčem na hřišti byl domácí záložník Reinhard Sidra. Ten již v necelých pětašedesáti letech samozřejmě na rychlosti ztrácel, ale nikoliv na nadšení a zápalu pro fotbal.

Na hřišti panovala výtečná atmosféra, která se nevytratila ani s úvodním hvizdem rozhodčího. „Mám exhibice rád. Vždyť některé dnes vidím i po patnácti letech. Pár hráčů bych málem nepoznal,“ vtipkuje před začátkem zápasu někdejší stoper Kamil Vrba. Hned v 1. minutě se diváci dočkali úvodní branky. Po centru Jana Vožníka z pravé strany hlavičkoval přesně k tyči Vanke. V 6. minutě po krásné akci Pardyho tvrdě vypálil Hruška, ale Nestroj v domácí brance neztratil nic na své mrštnosti a střelu mířící do sítě chytil.

V 19. minutě vyskočil nejvýše v pokutovém území na rohový kop současný trenér opavského dorostu Jan Hruška a jako v dobách Ostroje se neomylně trefil za záda Nestroje. Někdejší trenér a dnes hráčský agent Alois Sommer se pousmál a poté počastoval vtipnou narážkou Pardyho, který se do té doby ještě netrefil. „Akce tohoto typu se mi osobně velice líbí. Mám šanci se zde potkat a poklábosit s bývalými svěřenci a dnes již dobrými kamarády. Jsem šťasten, že mohu společně s ostatními oslavit životní jubileum hráčů z někdejšího mužstva Ostroje, které v roce 1985 postoupilo ze třetí do druhé ligy,“ dojatě povídal Sommer, který na svou kariéru kouče vzpomíná rád. Nechyběly ani okamžiky, které rozesmály přítomné diváky. Tak například jeden z hoštických hráčů si v průběhu první půle doslova odskočil k vedle hřiště stojícímu bufetu, kde se osvěžil dobrým pivem. Poté již opět bojovně pokračoval ve hře.

Ve 27. minutě překonal domácího gólmana Nestroje nádherným dloubákem Stanovský a bylo to 2:1 pro Ostroj. Těsně před přestávkou vyrovnal na 2:2 Jan Vožník, který ještě v letošní sezoně hrál krajský přebor. Po pauze přidali na straně domácích branky Pluschke a Vanke. Za Ostroj se trefil dvakrát ostrostřelec Pardy, který ze svého umu střílet branky nic nezapomněl. „Je to perfektní potkat se při fotbálku po dlouhé době se svými kamarády. Vzpomeneme si společně na věci, které jsme s Ostrojem Opava zažili, a probereme také starosti dnešních dní,“ usmívá se Jindřich Pardy. Po závěrečném hvizdu a nutné očistě zasedli všichni hráči ke stolu, kde nad dobře vychlazeným pivem vzpomínali a diskutovali pravděpodobně ještě dlouho do setmění.