Již během týdne se děly v Hradci věci. Na lavičce skončil hlavní kouč Rostislav Poláček a s ním i asistent René Černohorský. „Vím, že poslední naše výsledky nebyly zrovna nejlepší, a proto jsem se před dvěma nejdůležitějšími zápasy sezony rozhodl odstoupit a svým způsobem dát mužstvu nový impulz tak, aby oba dva duely zvládlo,“ uvedl dnes již bývalý kouč Hradce. „I my jsme nebyli spokojeni s projevem mužstva, a proto po odstoupení hlavního trenéra došlo i k odvolání pana Černohorského,“ doplnil předseda klubu Zdeněk Werdich.

„Ve zbývajících dvou zápasech jara se budou o chod mužstva starat členové výkonného výboru,“ poznamenal Werdich. Samotné utkání s Břidličnou nabídlo zajímavý fotbal od prvních minut. Hosté jakožto nejlepší tým jara se od počátku vrhli do útočení a již ve 3. minutě otevřeli Georgym skóre. Hradečtí se po inkasované brance neoklepali a i dále působili zakřiknutým dojmem.

Aktivně hrající Břidličná přidala Cálkem druhou branku, navíc vzápětí přidala i třetí, jenomže tu sudí pro ofsajd neuznal. Poté ožili i domácí. Vytvořili si tlak.Nabranku hostů se valil jeden útok za druhým a ve 28. minutě vstřelili Lebicou kontaktní branku. Závěr poločasu byl ze strany Hradeckých excelentní a v průběhu pěti minut vstřelili Mičkalem, pak znovu Lebicou a Kudělou tři góly.

Hned po nástupu do druhé půle snížil na rozdíl jediného gólu hostující Fiury a domácí se opět začali strachovat o výsledek. „Vlastně se čekalo, kdo dá první branku“ řekl Rostislav Poláček, který u týmu v tomto utkání zastával funkci vedoucího družstva. Naštěstí pro domácí vsítil v 60. minutě branku Černý a na 6:3 zvýšil o sedm minut později Pospěch. Gólová přestřelka ale neměla konce. Po velkých chybách v obraně totiž Břidličná snížila v rozmezí necelých dvou minut na rozdíl jediného gólu.

Domácí pak hráli zastrašeně před vlastním pokutovým území a spoléhali jen na rychlé výpady do soupeřovy obrany. Jeden z nich naštěstí střídající Gajdoš v 81. minutě proměnil a hradečtí pak již výsledek 7:5 s vypětím všech sil udrželi. „Hráči si v tomto utkání i vlivem dusného počasí sáhli až na samé dno svých sil a zvítězila jejich obrovská vůle po vítězství a nezlomil je ani ne zrovna ideální průběh utkání, za což jim patří můj obdiv,“ uzavřel Poláček. Hradec: Puchly – Cviertna – Kuděla, Šulc, Eller J.-Černý, Procházka, Mičkal (Hrbáč), Eller O.(Gajdoš)- Lebica-Pospěch (Schneider).