Za slunečného počasí si v nedělním dopoledni našly na fotbal cestu čtyři stovky diváků. A početná ekipa hostujících fanoušků měla velmi brzo důvod k radosti. Po nevinném souboji u půlící čáry rozehrál v páté minutě trestný kop Cviertna, míč posadil na hlavu Pospěcha a bylo to 0:1. O dvě minuty později domácí kontrovali, Prejda však v nadějné pozici netrefil.

Hradečtí lépe kombinovali a druhou branku mohl v 11. minutě přidat Černý, Zlatničtí zachraňovali na poslední chvíli. Domácí se přes dobře organizovanou obranu hostí prosazovali jen těžko, do šancí se dostávali jen po standardních situacích. Největší naděje jim svitla ve 23. minutě. Z trestného kopu se do míče opřel Uvíra, orazítkoval jen břevno. „Zápas hodně ovlivnil první gól. Hostím stačila k postupu remíza a prezentovali se velmi dobrou obrannou hrou. Když se jim podařilo tak brzo dát branku, tak se ještě více stáhli a čekali na brejk,“ hodnotil trenér domácích Libor Roškot.

Druhá půle začala solidní šancí domácích, ale udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci z levé strany byl v pokutovém území první u míče Pospěch a pohodlně skóroval – 0:2. Od té chvíle již Hradec na hřišti dominoval a s lehkostí se dostával do dalších příležitostí. V 71. minutě se do sóla vydal Kuděla a Vrána potřetí lovil míč ze sítě. Za osm minut sice domácí korigovali, když po rychlém rozehrání autu se hlavou prosadil Prejda, ale Hradec drama nepřipustil.

Pět minut před koncem dostal ideálně míč do běhu Schneider a perfektní ranou k tyči uzavřel skóre na 1:4. „Na zápas jsme se připravovali celý týden, hodně nám pomohl první gól, po kterém jsme se uklidnili. Hned po nástupu do druhého poločasu jsme přidali druhý a myslím, že bez větších problémů dokráčeli k vítězství,“ řekl po zápase vedoucí hradeckého mužstva Rostislav Poláček. „Oslavu jsme žádnou raději neplánovali, abychom to nezakřikli. Hrozně rád bych touto cestou poděkoval fanouškům, kteří přijeli nejen na tento zápas, jejich podpora byla cítit,“ uzavřel.