V první půli předváděla obě mužstva divákům poměrně kvalitní fotbal, který byl prošpikován velkým množstvím osobních soubojů. Chyběly mu však brankové příležitosti, a to na obou stranách. Dominovaly spíše pozorné obrany a bezchybně chytající brankáři. Jako první se do šance dostali domácí. Ve 27. minutě se v pokutovém území uvolnil Palúch, ale jeho slabá střela brankáře hostí příliš neohrozila. „V prvním poločase jsme podali poměrně dobrý výkon. Domácím jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem,“ řekl kapitán Chuchelné Roman Moravec.

Ve 35. minutě se mezi beky hostí protáhl v pokutovém území Peršín, ale jeho přízemní střelu dokázal gólman hostí vyrazit. „Soupeř byl v první půli lepší. My jsme tahali za kratší konec vlastní vinou. Byli jsme příliš pasivní a nepřistupovali jsme řádně k hráčům hostí,“ hodnotil první dějství trenér domácích Zdeněk Knopp. Před přestávkou ještě Hanel jen těsně minul povedenou ranou levou tyč Zahradníkovy branky.

V té době se již na hrací plochu vkrádala nervozita. Na trávníku se výrazně přiostřilo, pod čímž se podepsal nepřesnými verdikty také chybující rozhodčí. Po změně stran se nadechly Jakartovice k mohutnému náporu. V 55. minutě po centru do pokutového území přihrál Hanel nabíhajícímuPeršínovi. Ten si počkal na pohyb brankáře, jenž však s obtížemi následnou střelu do protipohybu vytěsnil mimo tyče. O chvíli později předvedl gólman Chuchelné další perfektní zákrok, když po rohu vyrazil nebezpečnou hlavičku Palúcha. Hosté se v té době spíše než hře věnovali diskusím s rozhodčím, který v 63. minutě po sérii nadávek vyloučil hostujícího Štefka. Rozhodující situace v 70. minutě přišla po dalším nešťastném verdiktu sudího, který po nastřelení ruky jednoho z hostujících fotbalistů nařídil přímý kop ve prospěch domácích.

„Nechci nijak komentovat výkon rozhodčího. O naší porážce jsme rozhodli vlastní nedisciplinovaností,“ podotkl Moravec. Míč si připravil Peršín a nádhernou střelou otevřel skóre zápasu. Jakartovice poté kontrolovaly koncovku vypjatého duelu, a proto se již do konce utkání nic podstatného nestalo. „Ve druhé půli jsme se již dostali do několika nebezpečných situací a prosazovali jsme se více při hře v poli. Výsledek je vůči hostům krutý,“ uzavřel domácí trenér.

Jakartovice: Pastrňák – J. Jančura (70. Holub), Kavan, Petr, Mužík - Peršín, V. Jančura, Hanel, Štýbar (46. Červenka) – Palúch, Holub.

Chuchelná: Zahradník – Moravec, Heger, Štefek, Kotrč – Fojtík, Rybenský, Dominik (83. Gargoš), Faika (62. Rolný) – Radzik, Koval (78. Korban).