„Měl jsem v koleně nějaký úlomek. Po konzultaci s lékařem se to vyřízlo,“ popisoval v kostce svou diagnózu robustní útočník žlutomodrých. Nohu mu dávali do kupy v Ostravě. „Operace se zdařila, nyní musím mít nohu v klidu,“ pokračoval opavský fotbalista.

Na fotbal musí na delší dobu zapomenout. „Čeká mne měsíční rehabilitace. Poté bych se měl zapojit do tréninku,“ doufá opora Slezanů. Kvůli dvěma operačním zákrokům se musel s letošní sezonou již rozloučit. „Vše jsem konzultoval s trenérem Nečkem. On mi doporučil, abych oba zákroky podstoupil nyní a byl v pořádku pro letní přípravu,“ poznamenal Janoviak.

I přes jeho absenci se na hrotu útoku vytvořila silná konkurence. Vedle Kozáka dávají góly jak Dušan Půda, tak dorostenec Milan Halaška. „Je jenom dobře, že to klukům šlape. Celé mužstvo hraje výborně a to je důležité. Na jaře patříme k nejlepším týmům druhé ligy,“ pokračoval Janoviak a s úsměvem dodal: „Holt, člověk se bude muset rvát více o místo v sestavě.“ I když je Tomáš ve stavu zraněných, na zápasy chodí, vynechal akorát ten v Hradci. „Mám mít sice nohu v klidu, ale na Jihlavu přijedu, byť je to i v televizi,“ slíbil Tomáš Janoviak.