Jak už to ale nejen ve fotbale bývá, radovat se může pouze jeden, a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Za skandovaného potlesku odcházeli ze hřiště opavští borci a se svěšenými hlavami naopak po porážce 0:2 fotbalisté vedení kapitánem Meleckým. „Každý jednotlivec si musí sáhnout do svědomí, jestli udělal vše pro to, aby zápas pro nás špatně nedopadl,“ řekl úvodem domácím kapitán a pokračoval: „Opava nám svým herním projevem ukázala, proč je v tabulce výše než my, a zaslouženě vyhrála. Opět jsme inkasovali po dvou zbytečných chybách, když jsme při standardních situacích, a to jsme je trénovali, nepohlídali protihráče. Nemáme mužstvo, které dokáže poté nepříznivý stav otáčet.“

Hlučín si tak výrazně ztížil situaci ohledně případné záchrany. „Porážkou jsme si sice boj o záchranu značně zkomplikovali, flintu do žita ale v žádném případě neházíme. Je před námi poslední kolo, ve kterém musíme vyhrát,“ zdůraznil Marcel Melecký. Opavští díky jasnému vítězství vyvrátili všechny předzápasové spekulace a předvedeným herním projevem opět potvrdili pověst nejlépe hrajícího mužstva jara. „Na začátku soutěže jsme prohlašovali, že do každého zápasu jdeme za sebe a každé utkání chceme vyhrát. Jsem proto rád, že jsme to dokázali i v Hlučíně,“ to byla úvodní slova Jaroslava Kolínka.

„Opět jsme podali perfektní výkon a soupeře do ničeho nepustili. Škoda, že se nám ve druhém poločase nepodařilo naše vítězství navýšit. Věřím, že na tento výkon navážeme i v utkání se Sokolovem, a výhrou se tak chceme rozloučit s našimi věrnými fanoušky,“ zakončil Jaroslav Kolínek.