Žlutomodří bušili do svého soupeře již od prvních minut a po čtyřech minutách šli proměněnou penaltou Milana Bartesky do vedení. „Od začátku jsme hráli aktivní fotbal, což asi Vítkovice zaskočilo. Pomohla nám i rychlá branka. Soupeř sice v závěru poločasu přidal, ale na nás to dnes bylo málo,“ poznamenal opavský záložník Rostislav Kiša.

Porážka 2:0 byla nakonec pro hosty ještě milosrdná. „Řadu šancí se nám nepodařilo gólově realizovat. Dali jsme ale dva góly a žáden nedostali, a to je podle mne dobrá vizitka,“ podotkl Rostislav Kiša. Slezané tak dali jasně zapomenout na předchozí týden, kdy dvakrát prohráli. „To, co se nám nepovedlo v Příbrami, jsme dnešním výkonem a výsledkem odčinili. Snad nám už fanoušci odpustili,“ pousmál se zkušený záložník a dodal: „Na to, co bylo, již nemyslíme. Díváme se dopředu. Věřím, že budeme opět hrát dobrý fotbal, hlavně pak doma musíme být hodně aktivní a bavit diváky. Jsem rád, že i přes špatné počasí přišli a svými hlasivkami nám pomohli.“

Vzhledem k vytrvalému dešti ještě v pátek panovaly obavy, zda se bude vůbec hrát. „Měli jsem strach, zda se nevylije řeka, to se nestalo a hrát se mohlo. Terén nebyl špatný, travaři nic nepodcenili a hřiště bylo kvalitně připraveno,“ pochválil trávní odborníky opavský záložník, známý svou univerzálností, který v sobotu opět nastoupil na své oblíbené levé straně. „V Opavě je nás více hráčů, kteří jsme schopni hrát na více postech. Levá strana mi sedí sice ze všeho nejlépe, ale nemám problém hrát podle potřeby i jinde,“ podotkl Kiša.