Před startem letošního soutěžního ročníku přišel k týmu nový trenér se zkušenostmi z Dolního Benešova, kterým nebyl nikdo jiný než Miroslav Kramář. Mužstvo ale nevstoupilo do soutěže příliš dobře a šlo od porážky k porážce. Na základě špatných výsledků byl trenér odvolán a na jeho místo přišel bývalý ligový fotbalista Opavy, Ostravy a Drnovic Pavel Harazim. Po jeho nástupu došlo ke zlepšení. Přesto nový kouč příliš mnoho důvodů k úsměvu mít nemůže.

„Spokojeni s podzimní částí sezony určitě nemůžeme být. Vždyť po 10 kolech jsme měli na kontě pouhé čtyři body. Závěr podzimu jsme ale zvládli a něco ještě uhráli,“ řekl na úvod kouč Kobeřic Pavel Harazim. Ten viděl hned několik zásadních chyb, kvůli kterým se jeho tým do nepříjemné situace dostal. „Tou největší chybou bylo podle mne angažování trenéra Kramáře, jenž neuměl mužstvo dobře připravit na utkání,“ hledal příčiny neuspokojivého postavení v tabulce Harazim.

Dalším velikým problémem, se kterým se hráči v průběhu podzimní části potýkali, byla velmi špatná koncovka. „Již konec fotbalového podzimu ale ukázal, že můžeme hrát mnohem lépe než jsme v úvodu sezony předváděli. Se soupeři jsme drželi krok a po zásluze přišly rovněž důležité výhry,“ zdůraznil Harazim. Mužstvu se podle něj vrátila již téměř ztracená sebedůvěra a rázem předvádělo pohledný fotbal plný pohybu a nasazení. „Chceme také v jarních odvetách hrát tak, abychom se vrátili do středu tabulky. Musíme být ale skromní, nechceme hrát hlavně o záchranu. Konečné umístění do šestého místa bychom považovali za úspěch,“ uvažoval kobeřický kouč.

Změn v kádru se v zimní přestávce příliš konat nebude. Vedení klubu shání usilovně nového brankáře, neboť Petr Weiner v týmu své působení ukončil. „Zároveň jednáme o příchodu jednoho hráče také do pole,“ doplnil Harazim. Zimní přípravu zahájí Kobeřice 22. ledna. Její součástí by mělo být rovněž pětidenní soustředění. Ve zbylém čase se bude mužstvo připravovat v domácích podmínkách.