Slezané již dopředu avizují, že i proti favoritovi chtějí praktikovat útočný fotbal. „Slovácko všude hlásá, že chce postoupit. Ctíme sílu soupeře, máme z něj respekt, ale nic nemění na faktu, že z tohoto zápasu chceme tři body,“ zdůraznil opavský kapitán Jaroslav Kolínek. „Ani proti Slovácku nechceme hrát žádného zanďoura. Diváci se mohou opět těšit na útočný fotbal,“ slibuje šéf kabiny SFC a ke hře soupeře řekl: „Nebudou jen bránit, záležet bude ale, co jim dovolíme my.“

Jaroslav Kolínek zatím do hry v úvodním kole nezasáhl kvůli zranění. K případnému startu do sobotního duelu řekl: „Uvidíme v den zápasu. Nechci zbytečně předbíhat.“ Nálada v kabině podle slov kapitána je dobrá a bojovně naladěná. „Všichni očekávali, zda navážeme na jarní část. Vítězstvím na Dukle jsme dali všem odpověď,“ podotkl Kolínek.

Do kádru skvěle zapadl i novic Milan Matula, i když jeho vstup do žlutomodré party nebyl zrovna nejlevnější. „Jako hráč ukázal, že je výborný, jako kluk taky. Partu máme skvělou a Milan do ní zapadl výborně. Trochu se ale asi prohne. První zápas, první gól, to něco stojí,“ pousmál se jeden z nejzkušenějších hráčů Nečkovy sestavy. Celá kabina věří, že na Slovácko přijde hodně lidí. „Myslím si, že poslední zápasy jasně ukázaly, že fotbal v Opavě se dělá dobře. Čekáme, že lidé najdou opět cestu na stadion a na Slovácko bude plno. Pomoc fanoušků bezesporu potřebujeme,“ vzkazuje do ochozů Jaroslav Kolínek. Sobotní duel mezi Slezským FC Opava a Slováckem má výkop v sedmnáct hodin.