Předprodej na druholigový šlágr v Městském informačním centru sice začíná již dnes ve 14 hodin. Ve čtvrtek a v pátek ale od 16 do 17 hodin pak za pokladny zasednou samotní hráči. Trojice Jaroslav Kolínek, Milan Barteska a Jan Pejša, všichni samozřejmě v klubových dresech vyrukují s prodejem ve čtvrtek. O den později se fanoušci mohou těšit na Otu Nováka, Radomíra Víška a Radka Mezlíka.

Samotné hráče čeká perná hodinka, ve které jim půjde celkem o hodně. Jejich počet prodaných lístků bude ostře monitorován a započítáván do tabulky. „Jelikož se nejedná o jednorázovou akci, vystřídají se na prodeji všichni hráči. V kabině pak bude vyhodnocen nejlepší prodejce,“ pousmál se trenér Jiří Neček, kterého s asistentem Kamilem Papugou prodej lístků zřejmě rovněž nemine.

„Tímto krokem chceme ještě více posílit klubizmus. Nechceme čekat, až fanoušci přijdou za námi, proto jdeme my mezi lidi do města. Předprodej s hráči bude zároveň spojen i s jejich autogramiádou,“ přiblížil jednu z prvních novinek SFC zástupce generálního manažera Radim Matýsek a dodal: „Předprodej bude mít svou tradici, během celé sezony se na něm vystřídají všichni hráči. Je to jedna z prvních vlaštovek, kterou klub pro fanoušky chystá.“

Navíc první fanoušek, který se objeví na čtvrtečním předprodeji v klubovém dresu nebo v tričku s logem SFC a koupí si lístek jako první, bude společně s přítomnými hráči vyfocen a fotografie bude zveřejněna v pondělním vydání Opavského a Hlučínského deníku. To samé platí i o pátku. S tím, že fotografii si může prohlédnout v úterním vydání. Samozřejmě, že deník bude pečlivě monitorovat i to jak si samotní hráči při prodeji vstupenek povedou.

Padne rekord?

Navýšit počet diváků v ochozech to je jeden z hlavních cílů vedení a hráčů Slezského FC Opava. První zápas podzimu se Slováckem sledovalo 3 656 platících diváků. Tato meta by mohla být v sobotu pokořena. Hraje se o první místo, navíc Opava zvítězila v neděli v Ústí 4:0, což je asi ta nejlepší možná pozvánka. „Věřím, že uděláme nový letošní rekord. Byl jsem osobně v Ústí a kluci hráli opravdu skvěle. Každý opavský fanoušek určitě chce vidět Slezský FC na prvním místě. A k tomuto postavení mu můžeme také dopomoci svými hlasivkami. Proto žádám všechny fanoušky, přijďte v sobotu klukům pomoct, ať jsme první,“ vzkazuje všem skalní fanda Slezského FC Pavel Jatzek alias Džeky.