Právě mladíci z ostravského Baníku patří k největším favoritům soutěže. Kravaře na jejich hřišti předvedly velmi dobrý výkon a sahaly po třech bodech. Nakonec ale zápas skončil bezbrankovou remízou. „V Ostravě jsme odehráli velmi slušné utkání. Na domácích bylo vidět, že jsou to vlastně profesionálové. Myslím si ale, že jsme s nimi drželi krok, a těch vyložených šancí bylo na naší straně více,“ vracel se k týden starému duelu hrající kouč Kravař Lukáš Černín.

Ve svém druhém zápase sezony jeli Kravařští do Orlové, kde se jim díky dvěma gólům Režnara podařilo vyhrát 2:0. „Chtěli jsme navázat na náš výkon s Baníkem. Hráči do puntíky splnili taktické pokyny a Orlovou jsme porazili,“ poznamenal Černín, který se v tomto zápase musel obejít bez zraněné opory Zdeňka Staňka, který si v týdnu lehce podvrtl kotník. „Bylo to pro nás oslabení. Šanci tak dostal mladý Baranek a vůbec si nevedl špatně. Zdena byl připraven na lavičce, nakonec ale po vzájemné dohodě k utkání nenastoupil,“ dodal trenér.

Kravaře tak mají za sebou velmi vydařený vstup do sezony. „Je to dobré, ze dvou venkovních zápasů máme čtyři body. Mužstvu jsem však věřil, máme za sebou celkem povedenou letní přípravu, byť některá utkání pro nás výsledkově zrovna nejlépe neskončila,“ podotkl Černín. V sobotu se Kravařští poprvé představí na domácím trávníku v derby s nováčkem z Bohuslavic. „Bohuslavice sice oba úvodní duely prohrály. Nás ovšem nečeká lehké střetnutí. Jsme favoriti a budeme úplně v jiné roli. Všichni od nás očekávají tři body, Věřím, že se nám je podaří získat,“ zakončil Černín.