Hostující celek se držel téměř něco přes třicet minut. Ve 32. minutě ale zahrávali domácí trestný kop, Baranek poslal míč na hlavu Žáčka, a ten se nemýlil – 1:0. Frenštát, vedený bývalým opavským fotbalistou Marianem Bedrichem, mohl chvíli nato vyrovnat. Po centru Maruchniče hlavičkoval nebezpečně Škopek těsně vedle Hladkého branky.

Byli to ale domácí, kdo se tlačil neustále dopředu. Pět minut před poločasovým hvizdem se do míče opřel mladý Baranek a Maléř vyrážel balon na rohový kop. Nicméně v samotném závěru hostující gólman inkasoval, když ho pokořil blafákem Staněk – 2:0. Po změně stran se na hřišti odehrávala taktická partie. Kravařští kontrolovali hru a hosty z pod Beskyd na dostřel své branky příliš nepouštěli. Další nadějné gólové příležitosti pak viděli spokojení diváci až v samotném závěru zápasu.

V 89. minutě vystrašil Maléře lobem Baranek, gól však nepadl, a když se neprosadil ani střídající Hruška, skončilo utkání vítězstvím Kravař 2:0. „Původně jsme řešili dilema hrát, nebo ne. Terén dostal kvůli vydatnému dešti pořadně zabrat. Náš správce Miroslav Bedrich ale odvedl dobrou práci,“ řekl na úvod domácí kouč Lukáš Černín a k výkonu svého týmu poznamenal: „Velmi náročné utkání jsme zvládli na výbornou. Na rozdíl od soupeře se nám podařilo vstřelit dva góly, podle mne zasloužené.“

Jeho protějšek Marián Bedrich ho doplnil: „Kravaře hrají stabilně svou hru kvalitní, navíc efektivní hru a právem jsou tam, kde jsou. Přes kvalitu soupeře jsem přesvědčen, že jsme jim zbytečně darovali tři body. Připravovali jsme se na krytí standardních situací, které mají velmi dobré, ale hned při první jsme jim školáckou chybou umožnili otevřít skóre. Pak jsme z další chyby inkasovali podruhé a to se už proti takovému soupeři těžko něco dělá.“

Kravaře – Frenštát 2:0 (2:0) Branky: 32. Žáček, 45. Staněk, 510 diváků.

Kravaře: Hladký - Hružík, Klösel, Žáček, Baranec – Aniol - Švancer, Buchvaldek (90. Knopp), Režnar - Baranek, Staněk (87. Hruška).