Hrající kouč Kravař byl po zápase pořádně skleslý. „Domácí snad šestkrát vystřelili na bránu a dali pět gölů.My jsme se dostali během zápasu do dvanácti gólovek, jenomže to, co jsme nedali, bylo až trestuhodné,“ kroutil hlavou Černín a dodal: „Porážka mě mrzí ještě o to víc, že Těšín byl snad nejslabším týmem, co se týče herního projevu, proti kterému jsme letos nastoupili.“

Kravaře přijely do Těšína s jasnou taktikou, neinkasovat. Jenomže jejich strategie vycházela pouze do 10. minuty, kdy Weinera prostřelil Kocur. „Škoda této rychlé branky, museli jsme hru otevřít,“ pokračoval hostující kouč. Jeho tým si začal vytvářet převahu, ze které pramenily šance. Ve zcela jasných tutovkách se objevili Žáček, Staněk a Kalda, ale ani jeden z nich Szkutka nepřekonal, a když Fizek po půlhodině hry zvýšil na 2:0, začaly Lukáše Černína obcházet mrákoty.„Je to hrozné. Takovéhle vyložené šance se musí bezpodmínečně dávat, a my je tak prohospodaříme,“ rozhazoval rukama trenér. „I přesto jsem věřil, že máme na to, abychom výsledek otočili,“ podotkl trenér Kravař.

Na začátku druhé půle se sám na Szkutka řítil Režnar, avšak ani on neuspěl. Zato domácí byli produktivní. V 53. minutě se trefil Fizek a chvíli nato zvyšoval na hrozivých 4:0 Mendrok. „Za tohoto stavu jsme zabrali a během chvilky se nám podařilo soupeřův náskok stáhnout na rozdíl jediného gólu. Jenomže místo očekávaného tlaku jsme si Prčíkem dali vlastní gól a bylo rozhodnuto,“ povzdechl si Černín. Kravaře tak v Českém Těšíně prohrály 5:3. „Poslední zápas nám nevyšel. Nedá se nic dělat. Hráči mají nyní do 11. července volno,“ zakončil Černín. První zápasovou akcí pro jeho ovečky bude kvalitně obsazený turnaj v Mikulovicích, jenž je na programu 14. července.

Branky: 28. a 53. Fizek, 10. Kocur, 55. Mendrok, 85. Prčík (vlastní) – 67. a 76. Ochvat, 84. Buchvaldek. Kravaře: Weiner – Hružík, Klösel, Prčík, Christoph – Ferencz, Žáček, Buchvaldek, Režnar (50. Baranec) – Staněk, Kalda (55. Ochvat)