Ten odvedl obrovský kus práce, když plnil nejen trenérskou a hráčskou roli, ale působil také na postu manažera. Dopady těchto problémů se ale negativně přece jen projevily v průběhu podzimní části sezony. „Se ziskem šestnácti bodů jsme se bohužel usadili ve spodních patrech tabulky. Velký tlak byl vyvíjen na zkušené opory mužstva, které musely unést tíhu zodpovědnosti. Tito hráči v podstatě svými výkony táhli celý tým kupředu,“ započal hodnocení sezony předseda oddílu Miroslav Satke. Kostrou týmu byli především brankář Klapuch, zkušený matador Laub, tvořiví záložníci Halška s Lípou a kanonýr Gróff, který svými brankami držel Suché Lazce nad vodou.

„Jedná se o zkušené fotbalisty, kteří svou hrou dokázali vyburcovat k maximálním výkonům také ostatní hráče. Byli opravdovými tahouny svého mužstva a zaslouží z naší strany velké poděkování,“ pokračoval dále Satke. Ten se v zimní přestávce vrátil na post předsedy klubu a svou manažerskou aktivitou mu také před druhou polovinou sezony vydatně pomohl. Do Suchých Lazců přišel obránce Vojáček z Dolního Benešova a hernímu projevu mužstva bezesporu prospěl. „Naše výkony byly v jarních zápasech značně kolísavé. Sehráli jsme hned několik utkání, ve kterých jsme byli výrazně lepší než náš soupeř, ale v některých duelech jsme doslova zklamali,“ přibližuje jarní výkyvy Satke. Mužstvo navíc postihlo v průběhu jarních odvet zranění záložníka Lípy, který dával řád kombinaci středové řady, a také zdravotní potíže útočníka Gróffa, který se před nedávnem oženil.

Ten ale v klíčových zápasech naskočil do hry a jeho branky se ukázaly jako rozhodující při cestě za záchranou. Konec sezony byl pro Suché Lazce velmi těžký. Tým byl namočen v sestupovém pásmu téměř do posledního utkání. „O našem setrvání v soutěži rozhodlo v podstatě až poslední kolo, ve kterém jsme porazili Slavkov v poměru 3:0. Tím jsme si zajistili účast v I. A třídě také pro další soutěžní ročník,“ podotkl s úlevou Satke.V Suchých Lazcích již nyní podnikají kroky k tomu, aby se letošní neúspěch neopakoval. Vše je však stejně jako v jiných soutěžích otázkou peněz. Již nyní je jistý příchod Rostislava Halšky z Pusté Polomi. Další hráči by jej mohli následovat. „Cílem pro další sezonu je hrát atraktivní útočný fotbal. V žádném případě se nechceme strachovat o záchranu do posledního kola stejně jako letos,“ uzavřel přáním rozhovor Satke, který ocenil podporu fotbalového oddílu ze strany obce v čele s jejím starostou Milošem Kostřibou.