Proč Opava zatím góly ze hry nedostala, brankářská jednička nepřičítá pouze sobě, ale celému kolektivu. „Jsem rád, že nám to zatím klape. V kabině se o tom moc nebavíme, snažíme se, aby nám forma vydržela co nejdéle,“ řekl úvodem třicetiletý gólman. Na otázku, jak viděl zápas s HFK Olomouc, odpověděl: „Přesto, že jsme hráli proti zkušenému mužstvu, nadšením, bojovností a v neposlední řadě i fotbalovostí se nám podařilo zvrátit nepříznivý výsledek. Můžeme být spokojeni.“

Domácí tak pošesté v řadě bodovali a opět dokázali, že na jaře mají formu jak víno. „Máme za sebou výbornou zimní přípravu. Mužstvo bylo navíc dobře doplněno o mladé hráče, kteří dokazují, že jejich příchod je oprávněný, zařadili se k tahounům. Podstatné je také to, že nám perfektně vyšel start do jara. Od toho se odvíjí hodně. Nás to nakoplo k výborným výsledkům,“ pokračoval Novák.

V sobotu čeká na Opavské zápas ve Vršovickém dolíčku. Klokanům se rovněž na jaře skvěle daří. „Víme, že v Praze to lehký duel nebude. Klokani stejně jako my mají zatím výbornou bilanci. Každý zápas ale začíná od nuly, pokusíme se zabojovat a uvidíme, zda je naše forma stabilní,“ uvedl zkušený strážce opavské svatyně.