V sobotu ve Fulneku se počet jím obdržených branek zdvojnásobil. Slezský FC Opava prohrál na půdě ambiciózního nováčka soutěže 2:3. Poprvé opavští inkasovali už ve druhé minutě. Opavský ochránce svatyně byl po tečované střele domácího špílmachra Radka Slončíka bezmocný. „Ani nevím kdo, ale někdo balon tečoval. Byl to smolný gól a přišel velmi brzy,“ smutnil Novák. „Takhle rychlý gól zatřepe s každým týmem. I my jsme se z toho nějaký čas otřepávali.“

Také druhý gól byl pro třicetiletého brankáře víc než smolný. Po rychlém fulneckém brejku se o centr do vápna pokusil kapitán domácího týmu Tomáš Vajda. Jenomže balon zřejmě netrefil tak, jak zamýšlel a míč se stočil do branky. Letěl přitom tak přesně, že na něj opavský gólman nedosáhl a balon zapadl k zadní tyči. „Myslím, že to tak nechtěl dát a musím přiznat, že mne to docela zaskočilo. Takové góly bych neměl dostávat,“ ví Novák. Také autor gólu Vajda přiznal, že neměl v úmyslu střílet na branku. „Měl to být centr na spoluhráče v šestnáctce. Říkali mi spoluhráči, že to ale vypadalo, jako bych to tak kopl záměrně,“ usmíval se Vajda.

Opavští se po dvou inkasovaných gólech nevzdali a bojovali dál. „Dostali jsme dva špatné góly, ale nehráli jsme vůbec zle. Dokonce bych řekl, že jsme měli více ze hry. I když tady ve Fulneku je to trochu odlišné než jinde. Hřiště je tady menší a častěji tu dochází k osobním soubojům,“ přiblížil opavský brankář. Přes herní kvalitu nedokázali dlouho Opavští skórovat. „V těch důležitých střetech ve vápně jsme se nedokázali prosadit. Naopak domácí dokázali vytěžit z minima maximum,“ dodal.

Fotbalisty z Opavy doprovodila na stadion početná skupina fandů. A vytvořili svým miláčkům téměř domovskou atmosféru. Na rozdíl od domácích příznivců svůj tým povzbuzovali celých devadesát minut. „Oni jsou výborní. A jsou slyšet vždy a všude. Moc jim za to děkujeme. Bohužel v sobotu nám to nepomohlo.