Opavští jsou na jaře v domácím prostředí hodně silní, zatím neztratili ani bod. Trenér Jiří Neček pevně věří, že tomu tak bude i po dnešním zápase. „Na utkání se těšíme, přece jen před televizními kamerami se nehraje každý den,“ pousmál se opavský stratég. „Oba týmy mají ve svém středu rychlostní typy, může to být tak dobrý fotbal s řadou pěkných kombinací. Doufám, že se nám zadaří i střelecky,“ pokračoval kouč Slezanů. Taktika na zápas je opět hodně ofenzivně laděna. „Chceme uspokojit diváky.

Vedení klubu udělalo dobrý krok tím, že zlevnilo vstupné, věřím, že stadion se opět solidně zaplní a lidi nás poženou,“ přeje si Neček. Jihlava patřila k horkých kandidátům postupu, avšak jaro jí výsledkově nevyšlo. „Nemají vůbec špatné mužstvo. Dvojice Vladyka – Lovětinský budí respekt, a to hlavně při standardních situacích. I útok hraje dobře, i když mne překvapilo, že v poslední době nehraje Faldyna, který patří k dobrým útočníkům,“ uvedl opavský kouč.

Po nedělním dopoledním tréninku nebylo ještě zcela jasné, v jaké sestavě Slezané do zápasu vstoupí. „V pořádku ještě stále není Kiša, otazník mi visí ještě nad skladbou útočné dvojice. Přece jen Milan Halaška odehrál poslední zápasy ve velmi dobré formě,“ podotkl Neček. „Rozhodnu se v den zápasu,“ přiznal po nedělním tréninku. Zápas s Jihlavoumádnes výkop v 17.15.