Loni na podzim Slezané doma prohráli 0:2 a na jaře pak uhráli remízu 3:3, když již vedli 3:0.

„Tyto zápasy stále máme v hlavě. Naše bilance s Hradcem nevypadá zrovna lichotivě, i proto jim máme co oplácet,“ je si vědom Ota Novák a dodává: „Každé utkání je ale zcela jiné. Uvidíme, jak se nám to zítřejší vydaří.“

Recept, který by mohl na Východočechy platit, fotbalisté Slezského FC v hlavě mají. „Jarní zápas v Hradci ukázal, že pokud jsme hráli po křídlech, dařilo se nám. Soupeř hraje vzadu na tři obránce a i kombinačně je velmi slušný. Nesmíme jim dát ve středu hřiště prostor, to by senámnemuselo vyplatit,“ míní opavský brankář, který doufá, že výpadek z jarní části již Opavští nezopakují.

Druholigový šlágr mý výkop v sobotu

„Ztratit třígólový náskok není zrovna nejlepší vizitkou. Byla to pro nás ale nová zkušenost, která, věřím, se už nebude opakovat,“ doufá opora Slezanů. V posledním utkání Hradec porazil Jihlavu, kterou dvěma góly popravil útočník Svoboda. „Není to jenom Svoboda, od kterého hrozí nebezpečí. Sílu mají i v záložní řadě,“uvedl Novák.

V případě sobotního vítězství se mohou svěřenci Jiřího Nečka a Kamila Papugy posunout do čela II. ligy, to ale hráče nijak nestresuje. „Jedná se teprve o čtvrté kolo, větší část soutěže je ještě před námi. Na druhou stranu to v naších hlavách koluje,“ přiznal Ota Novák, který očekává i slušnou diváckou návštěvu.

„S diváckou podporou v zádech se hraje lépe. Celá kabina si přeje, aby diváci přišli. Hrajeme o první místo v tabulce a jejich pomoc potřebujeme,“ vzkázal do ochozů opavský gólman Novák.

 

Primátor věří, že v sobotu padne divácký rekord

Sobotní šlágr druhé ligy mezi Slezským FC Opava a Hradcem Králové je ostře sledován. Dramatickou podívanou si nenechá ujít ani primátor města Opavy Zbyněk Stanjura, jeden z velkých příznivců žlutomodrých.

„Na sobotní zápas SFC Opava s Hradcem Králové se těším. Výkony našich fotbalistů v jarní části loňské sezony a začátku podzimu jsou tou nejlepší pozvánkou do Městských sadů. Věřím, že spolu s ostatními diváky překonáme letošní návštěvnický rekord 2. ligy. Očekávám oboustranně útočný fotbal, vyrovnaný průběh a výhru domácích. Rozhodujícím faktorem budou skvělí fanoušci. Pokud vše dopadne tak, jak si přejeme my fandové SFC, bude v sobotu večer v čele 2.ligy SFC Opava,“ věří opavský primátor.