Jenomže přišel druhý poločas a v něm dva rychlé góly Bartesky a Víška během jedné minuty zrazily Hradecké do kolen. Opava od dvougólového vedení měla hru až do závěru pod kontrolou a v poklidu ji dohrála až do vítězného konce.

„Nakopla nás moje branka, a když o minutu později zvýšil Víšek, na hřišti jsme až do závěru byli pány my,“ řekl na úvod autor jedné z opavských branek Milan Barteska a pokračoval: „Před diváckou kulisou, která vám tleská, podporuje svými hlasivkami, se hraje skvěle. Jsem rád, že i tentokrát jsme svým výkonem diváky nevyhnali, naopak věřím, že po dnešku budou přicházet ještě ve větším počtu. Pokud se budeme pohybovat na předních místech tabulky, návštěvy se ještě zvednou. V prvním poločase Hradec Králové pořádně kousal. Dokonce dal gól, ten ale nebyl pro ofsajd uznán. V první půli byli hosté častěji před naším pokutovým územím, vytvořili si i šance. Možná, že kdyby sudí uznali branku Černému, mohl mít zápas jiný vývoj,“ podotkl Barteska.

Druhé dějství se hrálo ale již podle opavských not. „Nám se povedla až druhá půle. Asi je to tím, že se vždy zklidníme po vstřelené brance. Tak tomu bylo i v jarní části, doufám, že na ni ve všem navážeme,“ uvedl zkušený středopolař. Na hřišti to hlavně pak s blížícím se koncem zápasu vypadalo, že „votroci“ odešli fyzicky.

„Ptáte se, jestli nejsme lépe trénováni než ostatní mužstva, to neprozradím, soupeři, by toho mohli využít,“ zakončil s úsměvem opavský špílmachr Milan Barteska.