Jeho průniky podél pravé postranní čáry mučily všechny soupeře včetně Sokolova, který byl posledním soupeřem Opavy v letošní úspěšné sezoně. Mužstvo se po podzimních poněkud matných výkonech dostalo na jaře do výborné formy. Zlepšené výkony je katapultovaly do vyšších pater tabulky. A právě o hru čtyřiadvacetiletého záložníka se mohl trenér Neček opřít.

První poločas sobotního zápasu však domácímu mužstvu nevyšel příliš podle jeho představ. Bylo to dáno také tím, že hosté velmi dobře bránili a sami vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich dokonce zazvonila tyčka Novákovy branky a domácí gólman se ještě dlouho vyčítavě díval na své spoluhráče. „Před zápasem jsme si v šatně říkali, že na soupeře vlítneme a dostaneme jej pod tlak. To se nám podařilo v prvních pěti minutách, ale pak Sokolov převzal iniciativu. Měli na rozdíl od nás dvě gólové příležitosti, které jsme se štěstím přečkali,“ hodnotil nevydařenou první půli Zdeněk Partyš.

Ten nám dále prozradil, že o přestávce zajímavého duelu nebyl v domácí šatně zrovna klid. Hráči si vyříkali výhrady ke své hře a menší bouřka přinesla hned v úvodu druhé půle své ovoce. Byl to právě brněnský štírek, který si naběhl na centr kapitána Kolínka a nádhernou hlavičkou spustil opavský brankostroj. „Chtěli jsme se důstojně rozloučit s našimi výbornými fanoušky, kteří nás v průběhu celé sezony podporovali. Jsem šťastný, že se nám to zlepšeným výkonem ve druhé půli nakonec povedlo,“ pokračoval dále Partyš.

Zatímco v prvním poločase Slezané ztráceli zkaženými přihrávkami hodně míčů, po změně stran zpřesnili svou hru a soupeře drtili rychlými kombinacemi. Ten jejich tlak nakonec nevydržel a po úvodní trefě Partyše inkasoval ještě třikrát. „Pomohla nám naše první vstřelená branka, která nás uklidnila a dala nám další chuť do hry. Dávali jsme si balony přesně do nohy a naše rychlé kombinace dělaly soupeři problémy,“ všiml si Partyš. Ten ocenil také výborný penaltový zákrok brankáře Oty Nováka. Po závěrečném hvizdu si společně se spoluhráči vychutnával křepčení s rozohněným publikem, které ocenilo mužstvo bouřlivým potleskem.

Diváci se již nyní ptají, jestli uvidí sympatického záložníka ve žlutomodrém dresu také v další sezoně. „Uvidíme, co se mnou dále bude. Již za týden nastupuji do přípravy Brna. Záleží poté na jednání vedení obou klubů. Já osobně jsem za půl roku svého působení v Opavě neskutečně pookřál. Cítil jsem se zde jako doma a byl jsem v Opavě maximálně šťastný. Mým přáním je ve Slezském FC pokračovat i nadále,“ uzavřel usmívající se Partyš.