Trenér Neček neměl k dispozici kompletní kádr. „Některé kluky ještě čekala lékařská vyšetření, proto tady nejsou,“ poznamenal opavský kouč. To byl případ i mladého útočníka Halašky, jenž dorazil kvůli zmiňované lékařské prohlídce do kabiny se zpožděním. „Tak to máme dvacet minut,“ klepal si na hodiny Neček a s úsměvem dodal: „Alespoň nám přibudou peníze do kasy za pokuty.“ Opavští se budou do středy připravovat v domácích podmínkách, poté je čeká odjezd na soustředění v Břeclavi. „Bude to pořádný záhul, hlavně první dny, než si tělo zvykne,“ poznamenal nejzkušenější hráč Nečkova výběru, obránce Jan Pejša.

Krátkou letní pauzu si vyplnil dovolenou na Djerbě. „Byli jsme tam z celou rodinou. Člověk alespoň na chvíli mohl vypnout,“ dodal zkušený zadák. Jinak se na přípravu těší. „Kdybych se netěšil, tak už tady nejsem,“ prozradil. O tom, zda bude tato sezona jeho poslední v kariéře, zatím příliš mluvit nechtěl: „To se uvidí. Fotbal mě baví, smlouvu jsme prodloužili na rok, pak se uvidí,“ usmíval se obránce s řadou ligových zkušeností. Právě začínající letní drill mají fotbalisté radši, než ten zimní. „Pauza mohla být sice o týden delší, ale i tak máme raději léto než zimu. Přece jen letní část přípravy je kratší, taková více fotbalovější,“ shodují se téměř všichni.

Na fotbalisty nyní čeká běhání v úmorném vedru a zabrat dostanou všichni stejně, ať už se jedná o ostřílené borce, nebo mladé dorostence. „Úlevy asi žádné nebudou. Přece jen, děláme to pro sebe. Z kvalitní přípravy můžeme těžit během celé sezony,“ podotkl Novák. Opavští si jarními výkony namlsali své fanoušky. „Hráli jsme opravdu dobře. Jaro nám vyšlo výborně. Laťka je nasazena hodně vysoko, což nám připomněl i trenér. Věřím, že se dobře připravíme a i na podzim budeme rozdávat fotbalovou radost,“ poznamenal brankář Otakar Novák. Své roční působení ve Slezském FC hodnotí velmi pozitivně. „Nemůžu si na nic stěžovat. V Opavě jsem maximálně spokojen, pravidelně chytám, a to je pro mě hodně důležité,“ pochvaluje si exzlínský brankář.