O první místo se rvali do posledního kola s Hlučínem. „O konečném umístění rozhodly vzájemné zápasy s Hlučínem, které jsme oba prohráli,“ vysvětluje trenér. Definitivní podobu tabulce dalo až poslední kolo. V něm Bedrichovci svému největšímu konkurentovi podlehli. „Hlučín měl dvě mužstva v soutěži. Jejich áčko hrálo ostravskou skupinu a béčko právě tu naši. V rozhodujícím zápase proti nám postavili první tým a na hřišti to bylo znát,“ pokračoval Bedrich.

Budoucí vycházející hvězdy mají za sebou i úspěšnou zimní sezonu, kdy se zúčastnily dvou kvalitně obsazených turnajů v Hradci nad Moravicí a Dolním Benešově. Na prvně jmenovaném se kravařští žáčci střetli například s Vítkovicemi, Opavou či Poláky z Baborowa. Po sérii vítězství se dostali až do finále, ve kterém zdolali favorizované Vítkovice. „Vyšel nám i turnaj v Benešově, kde jsme obsadili druhé místo,“ doplnil trenér Miroslav Bedrich.

Kravařský kouč společně se svým asistentem Danielem Lehnert má k dispozici dvaadvacet kluků, i když do zápasu nemohou nastoupit všichni, snaží se trenéři zápasovou zátěž rozkládat. „V tomhle věku musí hrát všichni, proto na jednotlivé zápasy vybíráme vždy jiné kluky, aby zápasová zátěž byla rozložena rovnoměrně na všechny hráče,“ podotkl trenér a pokračoval: „Vedle našeho týmu hrají v Kravařích ještě mladší benjamínci pod vedením trenérů Sentenského a Kotzura. Ti ještě v žádné oficiální soutěži nenastupují, ale spíše se připravují na přechod do vyšší kategorie.“

Určitou raritou týmu je, že mužstvo je poskládáno především z kravařských dětí. „Vlastně jen Vojta Tomaško je ze Štítiny,“ pousmál se úspěšný lodivod. Během letní přípravy dojde k určité obměně kádru. „Sedm kluků se posouvá do mladších žáků,“ poznamenal Bedrich. O tom, že s mládežníky pracují v Kravařích na dobré úrovni, svědčí i fakt, že Ondřeje Seiberta si vyhlédl ostravský Baník, do kterého již malý talent přestoupil. Vedle něj mužstvo během roku táhli ještě brankář Kryštof Kazbunda, René Kolík a nejmladší z hráčů, teprve devítiletý Lukáš Lehnert. Poslední akcí letošního soutěžního ročníku bude tuto sobotu turnaj v Oldřišově. „Na něj jedeme s kluky, kteří budou tvořit základ příští sezony,“ uzavřel Miroslav Bedrich.