Zejména domácí porážka s Čáslaví před dvěma týdny přinesla do hlučínského tábora pořádné rozčarování. Výkon Slezanů byl totiž plný chyb a hlavně úplně bezkrevný. „Prohráli jsme poté i v Sokolově. Výkony některých hráčů se mi nelíbilÿ. Po Sokolově jsme si vše vyříkali a hráči mě měli během týdne přesvědčit, že do sestavy patří,“ poznamenal hlučínský lodivod Petr Samec.

I tak se dají změny v sestavě očekávat. „K nějakým úpravám dojde,“ připustil trenér. Možná se na trávníku objeví Radim Sáblík, který po zranění začal trénovat a v Sokolově na poslední čtvrthodinku nastoupil. S tréninkem začali i marodi Hornyak se Štýbarem. Naopak drobné zdravotní komplikace mají Stoklásek a Bogdaň. „Uvidíme, jak to nakonec poskládáme, každopádně po dvou bezbodových duelech chceme uspět,“ zdůraznil Petr Samec.

Sobotní soupeř HFK Olomouc loni bojoval dlouho o postup a ani letos nemá vyloženě slabý tým. „Mají solidní druholigové mužstvo složené okolo Martina Kotůlka s nebezpečnými standardkami. Josefík s Grimmem mají dobrou střelu. Takový Korčian, když má svůj den, tak je také hodně nebezpečný,“ řekl na adresu sobotního soka Samec. Trenér míní pokračovat v herním stylu, který praktikoval v úvodních čtyřech kolech. „Nehodlám nic měnit. Nesouhlasím, že bychom hráli systémem vše na Totha. Musíme útočit až čtyřmi hráči, což jsme v posledních dvou zápasech nedělali. Do hry se nezapojovali obránci, a to mi chybělo,“ podotkl Samec. Dnešní zápas Hlučína s HFK Olomouc má výkop v sedmnáct hodin.