Domácí kouč Jaroslav Vrána mohl poprvé poslat na trávník optimální jedenáctku. Jenomže stačilo deset minut a Sedličtí prohrávali, když se v obraně dopustili hned několika nedůrazných zákroků a Kříž přehodil gólmana Kubesu – 0:1. Ve 25. minutě to už bylo 0:2, když po rychlém brejku obstřelil Král domácího brankáře. Když se pak v 35. minutě nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit domácí záložník Rychter, naděje Sedlických na bodový zisk roztávaly.

Toto oslabení ale Sedlické semklo. Pět minut před koncem poločasu už poněkolikáté za sebou zatáhl po pravé straně míč Mrůzek. Naservíroval jej přes celou šestnáctku z druhé strany nabíhajícímu Kadulovi, který z první poslal míč pod břevno - 1:2. „Od vyloučení Rychtera byl na hřišti najednou úplně jiný tým, kluci makali jeden za druhého, dokázali se vyhecovat a povzbudit. Vyloučení nám paradoxně prospělo,“ popsal proměnu domácích veterán týmu Michael Rataj, který pro dlouhodobější zranění kotníku poprvé usedl na lavičku jako vedoucí mužstva.

Obrat ve hře i ve výsledku dokonali Sedličtí hned zkraje druhé půle. To se v 50. minutě po pasu Komendy uvolnil na pravé straně Novák a přesným přízemním pasem našel nabíhajícího Kadulu, který opět z první sice míč úplně perfektně netrefil, ale ten přesto zapadl k levé tyči – 2:2. O tři minuty později se totiž k nepřímému trestnému kopu z 35 metrů postavil Radek Bitomský, který po Novákově rozehrání tvrdě vystřelil po brance. Výstavní trefa prosvištěla kolem zdi a od břevna se odrazila za brankovou čáru. – 3:2. Semknutí domácího týmu bylo tak silné, že trenér Vrána se rozhodl vůbec nestřídat, ačkoli na střídačce byli připraveni tři náhradníci.

„Každý zásah do sestavy i přes vyčerpání mnoha hráčů mohl narušit hegemonii mužstva, štěstíčko, které při nás stálo,“ vysvětlil počínání trenéra Rataj. V nejvypjatějších momentech utkání, v samotném závěru, pak dvěma zákroky podržel domácí tým gólman Dalibor Kubesa. Reflexivními zákroky zlikvidoval vyložené šance k vyrovnání. Branky: Kadula 2, Bitomský – Kříž, Skalík Nové Sedlice: Kubesa - Bitomský, Lamla, Gross, Řehulka - Komenda, Procházka, V. Novák, Rychter - Kadula, Mrůzek. Vávrovice: J. Olbrich – Rychlý, M. Leifert, Jan Olbrich, Vaculík (60. Štencek) – Kalík, Kříž, Bartusek, Kanja (75. J. Leifert) – Král, Skalík.