Naopak Opavští jsou ve zcela jiné roli. Na jaře šlapou jako hodinky a patří k nejlépe hodnoceným týmům celé jarní části. „Musíme si přiznat, že Opava je v současné době úplně někde jinde. Produkuje skvělý fotbal, na který se dá dívat,“ chválí dnešního soupeře Štýbar a dodává: „Máme z nich respekt, na zápas se ale těšíme a věřím, že budeme úspěšní a uděláme důležitý krok k tomu, abychom Hlučín ve II. lize zachránili.“

V posledním kole dokázali Hlučínští vyhrát v Jakubčovicích, a ukončili tak dlouhé čekání na tříbodový zisk, které trvalo dvanáct kol. „Určitě se nálada v týmu zlepšila, ale jedno vítězství sérii nezdarů hned tak nesmaže. Na druhou stranu máme nyní záchranu ve svých rukou a nemusíme se na nikoho ohlížet,“ poznamenal hlučínský obránce.

Pondělníderby ale nebude pro domácí žádným lehkým bonbonkem. „Nesmíme nechat hrát Opavu její hru. Cesta k úspěchu vede přes stoprocentní defenzivu. Vzadu je třeba hrát nulu a věřit, že nám vyjde nějaký ten brejk,“ hledá cestu k úspěchu Štýbar, kterého čekají tvrdé souboje s opavskými rychlíky Halaškou a Kozákem. „Oba na jaře ukázali, že fotbal hrát umí. Trenér jim dal šanci a oni mu jeho důvěru splácejí. Musíme si na ně dát pozor,“ podotkl Filip Štýbar, který bere zápasy s Opavou hodně prestižně.

„Přece jen jsem v Opavě s fotbalem začínal. Zatím jsem pro ni hrál jen jednou a dvě noci jsem kvůli tomu nespal. Alespoň pro mě má tento duel jiný nádech než třeba zápasy se Sokolovem či Vítkovicemi,“ přiznává mladý zadák Hlučína.