Zklamání mladého forvarda bylo obrovské. „V Opavě se mi líbilo. Navíc jsme měli za sebou kvalitní zimní přípravu, což prokázaly i jarní výsledky. Navíc v Olomouci mi před sezonou naznačili, že se mnou nepočítají,“ vzpomíná na jarní zklamání Pavel Šultes a dodává: „Hrozně mne to štvalo a také mrzelo.“ Musel zatnout zuby a bojovat. Trenér Chromý mu v druholigové rezervě šance dával, ne však mnoho.

Přesto svými výkony zaujal stavitele ligového áčka Vlastimila Petrželu a v neděli nastoupil v základní sestavě Sigmy na teplických Stínadlech. „Zahrát si první ligu je snem každého fotbalisty. Potěšilo mne to, snad i trenér byl spokojen,“ poznamenal mladý útočník, pro kterého je první liga náplastí za předčasný návrat do Sigmy. V sobotu se ale objeví v Opavě. Olomoucká rezerva totiž hraje se Slezským FC. „Chtěl bych si proti Slezskému FC zahrát, ale asi nenastoupím. Trenér Petržela mi naznačil, že budu připravovat s áčkem na Spartu. Celá Olomouc bere toto utkání jako velký svátek,“ dodal Pavel Šultes. Nicméně v hledišti by chybět neměl.

„Jak jsem již řekl, v Opavě se mi líbilo. Určitě se přijedu alespoň podívat, a pozdravím se tak s klukama,“ odkryl své plány současný člen prvoligového áčka Hanáků. Na otázku, komu bude fandit, se mu odpovídat příliš nechtělo. „To je těžká otázka. Jsem sice Olomoučák, ale i Opava je můj klub, a jí budu fandit pořád.“ Pavel se stále nevzdal myšlenky, že by se mohl v budoucnu do Slezska vrátit. „Uvidíme, co bude po sezoně. S opavským vedením jsem stále v kontaktu a možná, že si za Slezský FC ještě zahraji,“ zakončil olomoucký fotbalista.