Slovenský fotbalista doslova řádil, byl téměř u všeho. Po faulu na něj putoval pod sprchy gólman Winter. Proměnil penaltu a čtvrtý gól vstřelil sám. Krom toho měl celou řadu dalších šancí, zejména ta po přihrávce Kováře byla více než stoprocentní. Vypadá to, že fotbalista s ligovými zkušenostmi se dostává do skvělé formy, přitom už neměl v Hlučíně vůbec hrát.

Miro, lepší vstup jste si nemohli přát…

Loňské jaro bylo špatné, zachraňovali jsme se v hodině dvanácté, bylo s tím zapotřebí něco udělat. Dnes všichni dřeli na maximum.Trenér stanovil výbornou taktiku.Nesmíme ale usnout na vavřínech, a šlapat dál a myslet již na další zápas.

Vy jste dnes exceloval. Krom dvou branek jste měl ještě další šance…

Šance tam byly, v jednom případě jsem míč už viděl v síti. Onale na poslední chvíli skočil. Ale nevadí, důležité jsou tři body. Jedním z rozhodujících okamžiků bylo asi vyloučení brankáře Wintera? Určitě jim chyběl. Trenér určil na druhý poločas výbornou taktiku. Měli jsme hned napadat a na nic nečekat. V některých fázích útočil i stoper a tím jsme dostali soupeře pod tlak. Pak se dvakrát krásně trefil Marcel Melecký. Tyto dvě střely soupeře definitivně zlomily.

Bohemians měli vzadu vysoké obránce. Mnohdy o hlavu vyšší než vy. Dělalo vám to problémy?

Kdybychom hráli vrchem, asi bych toho příliš vpředu neudělal. Trenér od nás ale vyžadoval přihrávky po zemi a s tím jsem problémy neměl, naopak, vyhovovalomi to.

Vnímáte fakt, že Hlučín vyhrál poprvé v letošním kalendářním roce na domácím trávníku?

Věděli jsme o tom. Naštěstí se nám podařilo tuto černou sérii ukončit.

Ještě k vaší osobě. Vy jste původně neměl už v Hlučíně hrát?

To je pravda. Trenér Zlatých Moravců (nováček nejvyšší slovenské soutěže a vítěz poháru, poznámka autora)mě chtěl do týmu. Absolvoval jsem část přípravy, dokonce měchtěli zapsat na soupisku pro pohár UEFA. Jenomže já jsem do Hlučína přestoupil ve třetím měsíci a přestupové normy říkají, že hráč musí v klub působit minimálně půl roku, takže z přestupu do Moravců nakonec sešlo.

To asi naštve, místo poháru UEFA a první ligy kopat jen druhou ligu?

Já se na to tak nedívám, i když ten pohár trochu mrzí. Česká druhá ligamátaké svou kvalitu. Pokud zde budu podávat dobré výkony, třeba si první ligu ještě zahraji.Vsoučasné doběměale zajímá jenomHlučín.