Slezané v tomto utkání upustili od předností, které jsou jim vlastní při druholigových zápasech, přesná rozehrávka a důraz v osobních soubojích, a přístup, kterým se v Rýmařově prezentovali, se jim stal osudným. Hlavně v prvním poločase dali domácí Opavským lekci ze všech herních činností. Důraznou hrou a přesnou kombinací nutili zadáky Slezského FC k chybám a ve 39. minutě po faulu Víška na Žmolíka šel Rýmařov Orzságem proměněnou penaltou do vedení.

Opavě se podařilo o dvě minuty později Kozákem srovnat a nerozhodným výsledkem skončil poločas. Ve druhém dějství ale jen v úvodních pětadvaceti minutách Slezský FC hru srovnal a v 69. minutě šel gólem Halašky do vedení. Radost svěřencům trenéra Jiřího Nečka vydržela pouhé tři minuty, kdy hrubku Mezlíka vyrovnávacím gólem potrestal Krajčovič. Tato branka ještě více zvedla Rýmařovu sebevědomí a devět minut před koncem nedůrazně hrajícího soupeře opět po jeho chybě zařídil překvapivé vyřazení favorita nejlepší hráč na hřišti Žmolík.

Branky: 39. Orság (penalta), 72. Krajčovič, 81. Žmolík – 41. Kozák, 69. Halaška.

Rozhodčí: Matějek.

Opava: Novák – Matula, Pejša, Mezlík, Víšek – Kolínek (58. Sluka), Wirth (82. Uvíra), Kiša, Dujka (58. Partyš) – Kozák, Halaška.