Před více než pětisty platícími diváky začaly oba celky opatrně, což trvalo až do 20. minuty, kdy se po rohovém kopu Šustka prosadil hlavou Swiech. Předtím ale zahodil na druhé straně šanci kapitán Eller. Tento okamžik nastartoval nejen domácí tým, ale probudil i hosty, kteří se ve 30. minutě dočkali vyrovnání, když Pospěch zcela sám před gólmanem Křížem zamířil přesně k tyči. Do šaten však šli s náskokem opět Žimrovičtí, když ve 45. minutě kopal opět roh Šustek a Swiech rybičkou upravil na 2:1.

Po změně stran se Hradec enormně snažil o vyrovnání, v největší šanci mířil ale Mičkal z trestného kopu do spojnice břevna a tyče. V 70. minutě se domácí po třetí prosadili stejným způsobem, po rohu Šustka zamířil hlavou do sítě střídající Ladislav Kříž, tento gól hosty definitvně zlomil a v krátké době po sobě inkasovali další dvě branky. Nejprve neudržel gólman Štros bombu Šustka a dobíhající Martínek s přehledem uklidil míč do sítě. Poté se prosadil i hrdina utkání Michal Šustek, jehož další dělovku z dvaceti metrů zastavila až síť. Udělal tak tečku za velmi vydařeným odpolednem, ke kterému přispěly i hradecké mažoretky, dechová hudba a bohatá tombola.

„Přestože jsme nastupovali proti prvnímu týmu tabulky, věřili jsme v úspěšný výsledek, protože v tomto derby se naši hráči, z nichž několik jich na Hradci působilo, vždy dobře namotivují. Potvrdilo se, že v těchto duelech vyhrává vždy domácí tým, vždyť v posledních třech sezonách byl vždy úspěšný ten celek, který hrál doma,“ řekl vedoucí Žimrovic Vladan Novák. Na hradecké straně vládlo velké zklamání. „Domácí hráli velmi účinně, hlavně bojovali, což mohu svým svěřencům vyčíst. Naše hra zkolabovala po třetím gólům,“ přiznal hradecký kouč René Černohorský.

Žimrovice: R. Kříž – M. Kříž, Matýsek, Římský, Péter - J. Schneider, Swiech (68. L. Kříž), Šustek, P. Škrobánek – Horáček (80. Kyška), Martínek (86. Hendrych). Hradec nad Moravicí:: Štros – Besta, Cviertna, Šulc, Kuděla – J. Eller, Mičkal, Lebica, Černý – J. Pospěch (71. O. Eller), Procházka (60. Schneider).