Vyrovnané utkání rozhodl ve prospěch Benešovských ve druhé půli Dominik Lhoťan.

„Šance byly na obou stranách. Vyhrát mohli i domácí. Nám se podařilo vstřelit branku a závěr uhrát,“ řekl dolnobenešovský fotbalista Martin Dombi. „Pro nás jsou velmi cenné tři body. Stále žijeme a záchrana je stále reálná,“ podotkl jeden z nejzkušenějších hráčů týmu.

Dolní Benešov se tak odpoutal z posledního místa a má stejně bodů jako čtrnácté béčko Zlína. „V zimě s naší záchranou nikdo moc nepočítal. S kluky jsme si dali cíl rvát se o ni do posledního kola, a to se nám daří,“ poznamenal Dombi.

V sobotu hostí Benešov na domácím trávníku rezervu Brno. „Jsou hratelní, my potřebujeme tři body, jenomže doma se nám příliš nedaří. My to ale zvládneme,“ slíbil fotbal s řadou druholigových zkušeností.

Martin Dombi, rozený útočník, si jinak zvyká v Dolním Benešově na zcela novou roli. Trenéři Kubiš s Nadabýlkem mu našli místo ve středu zálohy. „Už jsem si na tento post zvykl. Je to více o zodpovědnosti. Musím si plnit i obranné úkoly, na což jsem tolik nebyl v minulosti zvyklý,“ přiznává třicetiletý ofenzivní záložník.

Ve srovnání s druhou nejvyšší soutěží je podle Dombiho MSFL o něco pomalejší, ale více se v ní hraje fotbal. „Třetí liga je pomalejší, není tolik důrazná, ale více si v ní člověk zahraje fotbal,“ srovnává Martin Dombi, který v Dolním Benešově hostuje z Hlučína.

Své bývalé spoluhráče takmámkousek od sebe. „S klukama jsem v kontaktu, občas za nimi jezdím. Po skvělém začátku si závěr sezony zkomplikovali, budou to mít ještě pořádně těžké, snad se jim záchrana povede,“ uvedl hráč, který podzimní část absolvoval v Třinci.

Po sezoně Dombimu štace v Dolním Benešově končí, o tom, co bude dál, zatím mluvit nechce. „V současné době se chci soustředit na Benešov, tak abychom si mohli na konci říci, že máme za sebou úspěšné jaro,“ pousmál se Martin Dombi.