Hájecké mužstvo si bylo moc dobře vědomo toho, jaký že soupeř na něj čeká. „Albrechtice jsou tým technického ražení,“ upozornil prezident klubu Emil Vrchovecký.

Domácí celek však opět mohl pouze splakat nad výdělkem. Na vině bylo znovu trestuhodné zahazování šancí. Ačkoliv do první vážnější příležitosti se prodraly Albrechtice, v 9. minutě se po faulu na Trupla kopal přímý kop. Ten rozehrál Šubrt, ale Halška hostujícího brankáře nepřekonal.

Poté, co krátce po úvodní čtvrthodině neproměnil samostatný únik Trupl, musel logicky přijít trest. Ve 21. minutě se zcela sám řítil na brankáře Ujfalušiho Stachl a bratrovi slavnějšího Tomáše nedal vůbec žádnou šanci.

Závěr poločasu se dohrál ve znamení dalších spálených tutovek domácích. Palus nejprve pálil těsně vedle, načež jej napodobil už poněkolikáté Trupl, jenž se znovu pohyboval osamocený před albrechtickým gólmanem a svou možnost zase zazdil.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce bylo zřejmé, že hosté budou chtít svůj náskok udržet. „Vsadili všechno na defenzivu, když vyztužili zejména obranu,“ pokračoval Vrchovecký.

I díky tomu už ve druhém dějství vyložených gólovek moc nebylo. I tak Maloch krátce po přestávce fauloval jednoho z protihráčů a přímák Albrechtic putoval těsně nad Ujfalušiho svatyni. Další šance pálil znovu Trupl.

Potom, co se objevil za obranou hostí, postupoval opět sám, ale znovu bezúspěšně. Stejně dopadla i jeho další šance. Volej po rohovém kopu reflexivně vyrazil hostující gólman. V závěru se osmělil i Baník. Projektil jednoho z jeho útočníků však Ujfaluši s pomocí tyče vytěsnil mimo.

Zbývající minuty celého střetnutí už nic zajímavého nepřinesly. „Už by to konečně chtělo, abychom se začali prosazovat. Albrechtice se v první půli snad jen dvakrát probojovaly do šance a jednou z toho byla branka. Na dosavadních výsledcích se ovšem podílí významným způsobem marodka a absence Hendrycha, který pyká za zbytečné vyloučení z minulého kola,“ ukončil Emil Vrchovecký.

Háj ve Slezsku – Baník Albrechtice 0:1 (0:1)
Branka: 21. Stachl
Sestava Háje: Ujfaluši – Konvička (70. Ryboň), Nádvorník, Surový, Paulus – Maloch, Halška, Šubrt, Palus – Trupl, Prokša

(dus)