„Velké změny u nás nečekejte. Pracujeme s kádrem, který odehrál podzimní část,“ řekl sekretář klubu a manažer mládeže Daniel Černaj.

„Do prvního týmu byli posunuti naši dorostenci, kteří na podzim hráli celostátní ligu. Z divizního Krnova přišel na zkoušku ještě obránce Miroslav Daříček, ale vydržel u nás jen jeden den, vzhledem k pracovnímu vytížení se rozhodl u nás dal nepokračovat,“ hovořil Černaj.

S prvním týmem také trénuje Havlík s Liškou, oba strávili podzim na hostování v nižších soutěžích.

Trenér Pavel Hajný s asistentem Peterem Drozdem už nemůže počít s útočníkem Petrem Linetem a obráncem Martinem Sabém, svolení hledat nové angažmá dostal David Čížek. „Davida jsme kupovali z Jihlavy proto, aby hrával. Vzhledem ke konkurenci, která u nás na postu stoperů je, se do základní sestavy nedostal. Pouštíme ho na hostování s tím, že v budoucnu se do našeho klubu může vrátit,“ vysvětlil hlučínský sekretář.

Čížek s největší pravděpodobností zakotví v Pelhřimově. Prvně dva jmenovaní začnou přípravu v opavské rezervě.

Odejít může také mladý obránce Vladimír Coufal. „Vláďa je na zkoušce ve druholigové Opavě, pokud by se prosadil, budeme muset za něj hledat náhradu, v současné době ale nechci předbíhat, Opava teprve přípravu začala,“ podotkl Daniel Černaj.

Jak již bylo zmíněno, Hlučín se bude výhradně připravovat v domácích podmínkách. „Kluci trénují každý den, a to vždy od třinácti hodin s tím, že mají dva spojené tréninky. Chodí do posilovny a na umělku,“ pokračoval hlučínský sekretář.

První přípravný duel odehraje družina trenéra Pavla Hajného v sobotu odpoledne s Karvinou. „V programu přípravných duelů dochází k jedné změně. Generálku jsme měli naplánovanou odehrát s Havířovem, toho ale čeká podzimní dohrávka v Prostějově, tak soupeře v současné době hledáme,“ doplnil Daniel Černaj.

Kádr Hlučína v zimní přípravě
Radek Coufal, Marek Čelůstka, Martin Hanus, Michal Hrabina, Tomáš Košňovský, Petr Koubek, David Liška, Václav Mozol, Jan Mucha, Ondřej Pyclík, Robin Štefek, Petr Ondrušík, Jan Juroška, Martin Skřehot, Dominik Havlík, Michal Skwarczek, Gianpaolo Pezzoti, Jan Wludky, Martin Opic, David Hampel, Jiří Pavlenka.

Rozpis přípravných duelů
MFK Karviná - FC Hlučín (sobota 14. ledna, 13.30)
Fotbal Třinec - FC Hlučín (úterý 17. ledna, 11.00)
Valašské Meziříčí - FC Hlučín (úterý 24. ledna)
Orlová - FC Hlučín (sobota 28. ledna, 10.30)
Kravaře - FC Hlučín (úterý 31. ledna)
FC Hlučín - Havířov (sobota 4. února, 10.30)
Slezský FC Opava B - FC Hlučín (sobota 11. února, 10.00)
Slezský FC Opava - FC Hlučín (středa 22. února)
FC Hlučín - Polanka (sobota 25. února, 12.00)
FC Hlučín - Poruba (úterý 28. února)
FC Hlučín - Nový Jičín (sobota 3. března, 10.00)
Tescoma Zlín B - FC Hlučín (sobota 10. března, 10.30, hřiště Luhačovice)
FC Hlučín - Mikulovice (úterý 13. března)