Společně s fotbalisty Slezského FC se do Karviné chystá i početná skupina jeho příznivců.

Domácí trenér Leoš Kalvoda vysoce ocenil kvality opavského celku. „Je to tým, který je už delší dobu pohromadě, je tudíž sehraný, působí kompaktním dojmem a má v kádru spoustu hráčů s ligovými zkušenostmi. Umí hrát tvrdě i technicky, v rychlosti, měnit rytmus hry. Čeká nás těžká šichta,“ poznamenal.

„Opava bohužel pro nás nabírá formu. Z posledních tří utkání nasbírala devět bodů, ale my doma hrajeme také dobře a chceme jednoznačně vyhrát,“ pravil kouč MFK.

Jeho tým předchozí dvě derby na domácím hřišti zvládl (Vítkovice, Fulnek), ale Opava, to je přeci jen ještě těžší kalibr. „Barteska, Šultes, Partyš, Kiša, Metelka, Cigánek, Kolínek, to jsou všechno špičkoví hráči. Musíme si hlavně pohlídat pravou stranu Opavy, kde je soupeř nejsilnější,“ vyjmenovával Kalvoda.

„Poslední letošní domácí zápas chceme pojmout jako poděkování našim skvělým fanouškům. Rádi bychom se jim za přízeň a podporu odvděčili tříbodovým ziskem,“ dodal Kalvoda.

Prodloužit šňůru výher má v plánu trenér opavských fotbalistů Radek Látal. „Do utkání jdeme s vědomím, že jsme poslední tři zápasy zvládli, a chceme uhrát co nejlepší výsledek – to znamená přivézt body,“ řekl Radek Látal.

Hra Karviné, hlavně v domácím prostředí, je podle trenérových slov založena na agresivitě a důrazu. „S tím se musíme vyrovnat. Pokud to zvládneme, budeme úspěšní,“ je si jist Radek Látal.

Hra druholigového nováčka se točí kolem útočníka Opice. „O jeho kvalitách víme, žádné osobní bránění na něj ale nechystáme,“ uvedl Látal. Co se týká opavské sestavy, která vyběhne na karvinský trávník, trenér ještě jasno nemá. „Někteří hráči jsou nachlazení, jiní mají drobné šrámy. Uvidíme v den zápasu,“ uzavřel opavský trenér.

(čin, rob)

Pavel Šultes: Domů se s prázdnou nevrátíme

Nic jednoduchého nečeká dnes opavské fotbalisty na hřišti druholigového nováčka z Karviné. Toho si jsou hráči Slezského FC plně vědomi. Přesto se celá kabina shoduje: Do Karviné si jedeme pro body.

„Čeká nás vyhecované utkání. Pokud k němu ale přistoupíme jako k těm třem předešlým, nějaké body určitě získáme,“ zdůraznil opavský útočník Pavel Šultes. Karviná je doma nebezpečná. „Sílu mají v útočníkovi Opicovi. Toho si musíme pohlídat,“ řekl Šultes a ke karvinskému snaperovi doplnil: „Posílají na něj vysoké míče. Ale my jsme dokázali proti Spartě uhlídat Doška, takže zvládneme i Opice.“

Karvinští vyznávají důrazný, agresivní fotbal. „V tomto směru se jim musíme vyrovnat a rychle k jejich hráčům přistupovat. Co se týče fotbalovosti, v té bychom je měli přehrát,“ tvrdí opavský útočník, který prozradil i něco málo k taktice.

„Jelikož mají vysoké stopery, nakopávané míče by neměly cenu. Je třeba hrát rychle, kombinačně po zemi,“ naznačil Šultes. Slezský FC v posledních dvou zápasech udržel vzadu nulu. To by měl být základ i pro dnešní derby.

„Je jasné, že když gól nedostaneme, bod máme jistý. Naše hra bude postavena opět na kvalitní defenzivě,“ sdělil olomoucký útočník v opavských službách.

Opavští věří, že je do Karviné přijede povzbudit i početná skupina fanoušků. „Na jejich pomoc také spoléháme. Chceme se jim odměnit bodovým ziskem, který bude zároveň dobrou pozvánkou na poslední zápas podzimu s Bohemkou,“ uzavřel Pavel Šultes.