Mužstvo Oldřišova zahájilo zimní přípravu nedlouho po vstupu do nového kalendářního roku. K prvnímu tréninku vyběhl Moravan již 7. ledna. Tým zatím trénuje třikrát týdně, k čemuž využívá podmínek domácího prostředí.

Ve středu a sobotu podstupují svěřenci trenéra Miroslava Mikolajského tvrdý tréninkový dril venku, v pátek pak trénují v tělocvičně.

„Zimní příprava je mezi hráči všeobecně neoblíbená. Její poctivé provedení je ale nutné pro úspěch v mistrovských zápasech. Jedná se v podstatě o měsíc běhaní a fyzické přípravy. Kluci to ale zatím zvládají velmi dobře. S jejich přístupem jsem spokojen. Jsem také rád, že se zatím nikdo naštěstí nezranil,“ řekl na úvod trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský.

Jeho svěřenci se již brzy dostanou také na hřiště, i když zatím pouze s umělým trávníkem. K prvnímu přípravnému utkání totiž vyběhnou v Kravařích proti účastníku divize z Dolního Benešova. „Od půlky února se pak již více zaměříme na práci s balonem a na nácvik kombinace a jednotlivých herních prvků, pokud to tedy terény dovolí.

Uvidíme, jaké bude počasí. Pokud by byly nepříznivé podmínky a nemohli bychom využívat domácích hřišť, budeme trénovat na umělé trávě v Hlučíně a Opavě,“ nastínil plány mužstva Mikolajský. Dalším přípravným duelem pak bude 7. února střetnutí se Služovicemi.

Čtrnáctého února se pak Oldřišov v Kravařích utká s Kobeřicemi a 21. února narazí na účastníka I. A třídy z Bolatic. „Po týdenní zápasové pauze pak odjedeme na herní soustředění do Dolní Moravice, kde bychom se rovněž rádi s někým tréninkově utkali,“ podotkl Mikolajský.

V kádru mužstva, jež v podzimní části sezony vybojovalo průběžnou desátou příčku, když si na své konto připsalo devatenáct bodů, zatím k výraznějším změnám nedošlo. „O posílení týmu zatím jednáme. Ani druhým směrem, tedy z klubu ven, dosud k žádným pohybům nedošlo. Vše se bude odvíjet od jednání,“ zakončil tajemně oldřišovský kouč.

(sel)