Rozdíl dvou soutěží pasoval Háj do role velkého favorita, a to i přesto, že přijel do Píště bez pěti hráčů základní sestavy. Hosté začali dobře a ve 35. minutě šli do vedení. Hendrych uvolnil chytře Janíčka a ten prostřelil gólmana Juchelku – 0:1. Jenomže domácí tým úvodní branka do kolen neposlala, naopak. Vycítili šanci a hru srovnali.

„Byli nám rovnocenným soupeřem,“ přiznal sportovně hájecký prezident Emil Vrchovecký. „Chtěli jsme hrát až moc profesorsky, a to k úspěchu nevede,“ dodal naštvaně Vrchovecký.

Druhý poločas byl na fotbalovější momenty bohatší. Domácí příznivci se mohli radovat v 53. minutě, bývalý hráč Dolního Benešova a současně hrající kouč Píště Zdeněk Pískala odcentroval z levé strany a míč s pomocí nešťastné Kostkovy teče skončil za zády překvapeného gólmana Ujfalušiho – 1:1.

Poté mohly oba týmy rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Za hosty pálil do tyče Hendrych. Rušno bylo vzápětí před Ujfalušim, kdy se v dobrých střeleckých pozicích ocitli Návrat s Kelíškem. Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo a po devadesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Na řadu tak přišel penaltový rozstřel. Prvních pět exekutorů bylo stoprocentně úspěšných, série se tak prodlužovala. Šestá gólem neskočila, zato sedmá vyzněla pro oba arbitry úspěšně.

V té osmé se za Háj trefil Surový, kdežto domácí Němec úspěšný nebyl.

Favorit tak po dramatickém penaltovém rozstřelu mohl nad hlavy zvednout pohár pro vítěze. Ovšem ani poražený finalista, aktuálně čtvrtý tým I. B třídy, se za svůj výkon nemusel stydět.

„Naši hráči předvedli dobrý výkon, penalty, to je vždy loterie,“ pokrčil rameny domácí funkcionář Daniel Fichna. „Diváci viděli vyrovnaný fotbal s hektickým závěrem. Rozhodnout o vítězství v něm mohly v závěru oba týmy, bylo to hlavně o štěstí,“ doplnil Fichna. „Hlavně druhý poločas nebyl z naší strany optimální.

Nakonec se k nám přiklonilo i štěstí. Máme pohár, můžeme být spokojeni. Jak už jsem ale řekl, domácí celek nepředváděl vůbec špatný fotbal,“ uzavřel Vrchovecký. Oba týmy již o víkendu čekají mistrovské zápasy v soutěži. Píšť hostí v neděli Darkovičky a Háj v sobotu Lískovec.

Píšť - Háj ve Slezsku 1:1 (0:1), p.p. 7:8
Branky: Pískala – Janíček.
Píšť: Juchelka – Ďurina, T. Smolka, Němec, P. Smolka - Moric, Pískala, Jaroš, Kelíšek (85. Kroupa) – Návrat, Trombík (58. Zug).
Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Výtisk, Kostka, Surový, Konvička – Hendrych, Maloch, Nádvorník, Špiller – Prokša, Janíček.