Kvalitně vybavená posilovna se nachází jen kousek od břeclavského hotelu Rose, a tak se do ní hráči přesunuli během chvilky s teniskami a ručníkem v ruce. K týmu se připojil i Kamil Papuga, jenž začátek soustředění zmeškal kvůli viróze. Naopak chyběl Milan Barteska, který putoval s poraněným kotníkem do nemocnice. Perné odpoledne mohlo začít. „Rozdělte se na jednotlivá stanoviště,“ nabádá hráče trenér Jiří Neček a dodává: „Budu cvičit s vámi. Kamil byl nemocný, tak si musí dát pauzu, bude na nás bude dávat pozor.“

Jeden z asistentů Vilém Axmann ještě ve spolupráci se správkyní tělocvičny vybírá cédečko s hudbou. Zvítězil Kabát a Divokej Bill. „Kdo se šetřil při ranním běhu jako Ota Novák si může přidat větší zátěž,“ hecuje s úsměvem na tváři skupinu v posilovně trenér. Hodinovka za posilovacími stroji mohla vypuknout. „Ona to není žádná sranda jít do posilovny po desetikilometrovém běhu. Je vidět, že hráči už toho mají plné zuby,“ komentuje náladu trenér.

Blíží se závěr, na řadu ještě přicházejí shyby. Hráči se navzájem hecují, kdo a kolikrát se přitáhne. Jan Pejša dokazuje, že ještě nepatří do starého železa a řadí se k těm nejlepším, což ostatní oceňují potleskem. Na hrazdu vyskakuje Tomáš Janoviak. „Jen se na něj podívejte. Je z nás nejlepší,“ krčí rameny Jaroslav Kolínek. Janoviak dostává své pověsti, jeho sedmnáct přítahů nikdo nepokoří, i když Radomír Víšek má pouze o jeden méně. Jako poslední jde na věc Jaroslav Kolínek. Je vidět, že v týmu má největší slovo, ostatní mu při odchodu uznale tleskají. Následuje přechod do tělocvičny.

„Rozdělíme se na dva týmy a zasoutěžíme si,“ nastiňuje program trenér Neček. Hráči si berou míče a házejí na koš. Vyhrává tým okolo Jaroslava Kolínka, poražení jeho družině musí zpívat. „Tak pánové to je pro dnešek vše. Dejte si regé, kdo chce, může i bazén,“ hlásí pro všechny pozitivní informaci Neček. Začíná tvrdá práce pro maséra Miroslava Rycku.

 

Hráči se zimy nebojí, aneb Kiša s Mezlíkem na hokeji

Kromě nekončícího drilu si opavští fotbalisté najdou během břeclavského soustředění čas i na zábavu, vtípky a relaxaci. „Tréňo, mohli bychom do Znojma na hokej?“ přišli během úterního obědu za trenérem Jiřím Nečkem hráči Slezského FC Opava Rostislav Kiša s Radkem Mezlíkem. Očividně mají štěstí, protože trenér po chvílí přemýšlení na jejich žádost kývne. „Dejte ale na sebe pozor,“ říká otcovsky.

Před odpolední svačinou se přijdou oba zimních sportů lační borci s týmem rozloučit. Radek Mezlík se ještě dožaduje nějakého proviantu s sebou a jeho prosba je taktéž vyslyšena. Kouč si samozřejmě neodpustí opatrovatelskou poznámku. „Rostíku, ty nejsi teple oblečen, kde máš svetr, šálu,“ ptá se Rostislava Kiši Neček. Ten mu bryskně odpovídá. „Tréňo, mámzimní bundu.“