Svěřenci trenéra Libora Roškota byli také díky loňským poměrně úspěšným výsledkům pasováni mezi týmy, jež by se měly rvát o přední příčky tabulky. Skutečnost je ale nakonec poněkud jiná. Zlatníky jsou před jarními odvetami na sedmém místě tabulky se ziskem osmnácti bodů.

„Podzimní část soutěže se nám nepovedla dle našich představ. Náš bodový zisk a především třináctibodová ztráta na první Strahovice nám v podstatě uzavřela cestu na špici tabulky. Navíc ztráta našich soupeřů, kteří jsou v tabulce za námi, je minimální. Naše nespokojenost je o to větší, že jsme nedokázali zúročit zkušenosti z minulých sezon, v nichž jsme figurovali vždy mezi trojicí mužstev, jež soutěži figurovala,“ řekl na úvod zklamaně trenér Zlatník Libor Roškot.

Během podzimní části nasázelo mužstvo do sítí soupeřů jedenatřicet branek, čímž se v počtu vstřelených gólů zařadilo na druhé místo společně s vedoucím týmem tabulky ze Strahovic. Vysoký je ovšem rovněž počet branek, jež Zlatníky během první části sezony inkasovaly. Ten se zastavil na čísle devětadvacet, což je na třináct odehraných utkání až příliš mnoho. V této statistice patří Zlatníky mezi nejhorší týmy soutěže.

„Úvod podzimu se nám poměrně vydařil. V prvních pěti kolech jsme nasbírali jedenáct bodů. Pak však přišly nepovedené zápasy s Chlebičovem a Dolní Moravicí. Následující duel s Úvalnem naznačil zlepšení, ale poté přišla doslova černá série pěti zápasů, z nichž jsme vydolovali pouze čtyři body,“ pokračoval Roškot.

O výraznou část vstřelených branek se postaral především ofenzivně laděný záložník Martin Toman, který se v průběhu podzimu trefil hned jedenáctkrát. Sekundovat v této herní disciplíně mu mohl snad jen útočník Tomáš Prejda, který zatížil konta soupeřů šesti góly. Problémy s defenzivou celého mužstva nastiňuje také fakt, že ani jeden z brankářské dvojice Zlatník nedokázal v první polovině soutěžního ročníku ani v jednom ze zápasů uhájit čisté konto.

„Po prvních kolech se nám doslova rozpadla základní sestava, což naše výkony bezesporu ovlivnilo. Na druhou stranu dostali příležitost dorostenci. Příjemným překvapením byl především autor dvou podzimních gólů Jiří Moris. Do týmu kromě dorostenců přišly také dvě další posily. Váňa s Bartošákem odváděli dobré výkony, ale ani to k lepším výsledkům nevedlo,“ popisoval snahu o oživení mužstva kouč Zlatník. Problémem dle jeho slov byla především defenzivní činnost týmu. „Na naší obranné hře musíme v zimě zapracovat. Obdržených gólů bylo na můj vkus až příliš,“ uzavřel bojovným tónem Roškot.

Tomáš Selingr