Hosté se snažili, seč jim síly stačily, tentokrát to ale na lepší výsledek než prohru 9:0 nestačilo. Bavit se o tom, kdo byl v zápase favoritem, nemá smysl. Dirigentskou taktovku měly držet v rukách podle papírových předpokladů Pražanky. A i začátek utkání poodkryl, že tomu nebude jinak. Sparta dostala Hlučín pod tlak, ze kterého těžila již v 11. minutě. Brankářka Kromrová faulovala ve vápně Mocovou a s nabídnutou desítkou si poradila Bertholdová.

Do poločasu svěřenkyně trenéra Sparty i seniorského reprezentačního výběru žen Dušana Žovince přidaly další dvě branky a hlučínské fotbalistky mohly zpytovat svědomí nad zahozenými, vyloženými příležitostmi Jarošové a Schwarzerové. Výkon hostujících hráček nebyl v úvodním dějství k zahození, ale se závěrečnou pětačtyřicetiminutovkou si sparťanky poradily zkušeným způsobem.

S naskakujícími minutami začalo přibývat gólů v síti Hlučína a brankostroj domácích se zastavil až na čísle devět, když šest branek padlo až ve druhém poločase. I po přestávce měly hlučínské fotbalistky pár světlých okamžiků, ovšem s blížícím se závěrem ubývalo sil, což se logicky odrazilo i na konečném výsledku. Gólovou tečku za utkáním učinila v 83. minutě Mouchová. Hlučín na Strahově předvedl maximum toho, co mohl odvést. Na silné sparťanky to však nestačilo. Za dva týdny hostí další celek z hlavního města – Slavii, která momentálně vedoucí Spartě kryje záda na druhé pozici v tabulce.

Trenér hostí Aleš Dome si byl po zápase vědom síly domácích fotbalistek: „Sparta nás v prvních patnácti minutách přitlačila, potom se to sice trochu vyrovnalo, ale sudí odpískala tři standardní situace, z nichž jsme inkasovali. Ve druhém poločase děvčata hru úplně otevřela, ovšem v závěru jsme odpadli po fyzické stránce.“

Sparta Praha vers. Hlučín 9:0 (3:0) Branky: 11. a 81. Bertholdová, 27. Kladrubská, 42. Matysová, 57. a 70. Martínková, 57. Mocová, 74. Pincová, 83. Mouchová Hlučín: Kromrová, Kaňová (65. Křečková), Jarošová (80. Macháňová), Brezinová, Steffková, Piskunová, Mokrošová (75. Sýkorová), Schwarzerová, Špacírová, Antalíková