Opava v samotném úvodu kopala dva rohové kopy, vážněji z nich ale brankáře Fendricha neohrozila. V osmé minutě si malém opavští dali vlastní gól. Pospěch vracel míč Dvorníkovi, ten ho pouštěl ještě na Květona, hostující gólman tento záměr nepochopil a balon mířil do opuštěné branky, kde za ním běžel Jakubov, brankář Slezského FC naštěstí v poslední chvíli uklidil míč do bezpečí.

Ve 13. minutě se chytře uvolnil Pospěch, přihrál Ševčíkovi, který se prokličkoval až před šestnáctku, kde byl faulován a hostům se naskytla slušná standardka, tu ale Graffin bez úhony přežil. O deset minut později se ke střele v málem vápně dostal Jakubov, naštěstí pro Opavské trefil jen hráče před sebou a Vlašim kopala pouze roh.

Po další akci zakončoval opět Jakubov, tentokrát byl zablokován Mikulou. Sedm minut před poločasem mohli jít Opavští do vedení, Schaffartzik vysunul Ševčíka, který šel sám na gólmana, bohužel míč si trochu předkopl a nakonec netrefil ani branku.

Na druhé straně z boku střílel Hronek, ale Květon vyrazil na roh. Chvíli poté odkopával balon Květon pouze ke Grajcarovi, ten rychle střílel, míč ještě stačil trefit Jakubov a domácí vedli.

V úvodu druhého poločasu měli domácí vekou šanci, kdy se před Květonem zjevil Barák, opavský strážce svatyně však míč vyrazil na roh. V 56. minutě sáhl trenér Baránek už ke střídání nevýrazného Kuzmanoviče, jehož výborně bránil Štochl, vystřídal Mrázek.

A byl to právě on, kdo měl po hodině hry na kopačce vyrovnání. Po přihrávce Ševčíka pálil z jedenácti metrů, ke své smůle do středu branku a Feindrich stačil míč vyrazit na roh.

Deset minut před koncem kopali domácí Grajcijarem standardní situaci, balon se ale zastavil o tyč, Slezané se ho snažili odvrátit k Putzovi, jenž propálil všechno, co mu stalo v cestě – 2:0. O dvě minuty později se Baránkův výběr mohl vrátit do zápasu, jenomže střelu Svatonského zastavilo břevno.

FC Graffin Vlašim – Slezský FC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 43. Jakubov, 80. Putz. Rozhodčí: Kocourek – Vaňkrát, Melichar. ŽK: Barák, Simerský, Putz – Metelka, Schaffartzik. Diváků: 613

Vlašim: Feindrich – Čepelák, Simerský, Štochl, Starý – Petrů, Hronek (77. Putz) – Janda, Grajcjar (89. Verner), Barák – Jakubov (82. Matějka). Trenér Vlastimil Petržela
Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka (74. Machálek) – Vavřík (46. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik – Kuzmanovič (56. Mrázek). Trenér Jan Baránek