Slavkov (I.A třída)

Fotbalový oddíl ze Slavkova by v druhé polovině soutěže rád předváděl výkony jako na podzim. Chce se porvat o co nejvíce bodů, aby zůstal v klidném středu tabulky a vyhnul se bojům o záchranu.

„Odchody z týmu nebyly prakticky žádné. Snad jen odejde Krummer, který má namířeno do Stěbořic, kde vidí větší šanci na to, aby pravidelně hrál, ale jak se s nimi dohodl, netuším. U nás kopal střídavě v áčku nebo béčku. Žádný nový hráč k nepřichází. Po dlouhodobém zranění se vrací obránce Kovalčík, který nehrál přes rok a půl.

Do konce sezony jsme se pak domluvili na prodloužení hostování záložníka Dietricha,“ shrnul v rychlosti všechny před startem jarní části I.A třídy kouč Slavkova Tomáš Onderka.

Velké Hoštice (I.A třída)

Squadra vedená Alešem Rozsypalem zakončila podzimní část na pomyslném bronzovém stupínku I.A třídy. Tento trend by šéf velkohoštické lavičky rád udržel i v zápasech následujících na jaře.

„Určitě bychom se chtěli pohybovat v té horní polovině tabulky, tak snad se nám to povede,“ přeje si Rozsypal.

„V kádru nám po odchodech Filipa Davida a Lukáše Černína, kteří mají domluvené hostování v Chlebičově, stále zůstává 18 hráčů. Jinak zůstává soupiska neměnná, a neměl by tak být příliš velký problém tyto odchody nahradit,“ dodává stratég Velkých Hoštic.

Bolatice (I.A třída)

Fotbalový klub z Bolatic obsadil v podzimním zúčtování I.A třídy nepříliš lichotivou dvanáctou příčku. Před jarní částí notně posílený tým by se jistě rád vyšplhal do vyšších pater tabulky. „Na hostování z Dolního Benešova k nám přichází defenzivní záložník či „předstoper“ Spruch. Ze stejného klubu jsme získali i obránce Březovského, který by měl pomoci zkvalitnit naši obrannou činnost. Na podzim hrával krajský přebor v Čeladné,“ vyjmenovává výčet příchodů nový bolatický kouč Roman Kubiš.

„Neopouští nás nikdo, takže si myslím, že bychom měli být na jaře silnější. Spruch, Březovský nebo Duda, to jsou jména, která svědčí o všem. Rozhodne se však na hřišti,“ konstatuje Kubiš.

„Samozřejmě chceme zachránit soutěž, doufám, že s tím nebudeme mít větší potíže, protože si myslím, že kádr je tady dobrý a neodpovídá tabulkovému postavení po první polovině sezony. Soudě podle přípravných duelů se nám zlepšila i útočná fáze, jsou zde hráči, kteří to nějakým způsobem táhnou, takže se domnívám, že se na jaře vyškrábeme nahoru,“ doufá Roman Kubiš.

Štítina (I.B třída, skup. A)

Lídr I.B třídy, skupiny A ze Štítiny získal do svého mužstva několik kvalitních hráčů, a před jarní sezonou tak své řady významně posílil. „Z Pusté Polomi jsme na jaro získali Radima Neuwirtha, dále pak přichází Roman Hendrych ze Strahovic. Z Opavy 2004 k nám přesídlil Miroslav Kořistka a dobře to vypadá i s Martinem Prášilem,“ uvádí kouč Štítiny Dušan Christoph.

„Nemáme vyřešen pouze post brankářské dvojky, ale pracujeme na tom. Opustil nás jediný hráč, a to Martin Čiminga, který ukončil svou aktivní činnost,“ dodává jedním dechem. „I ve druhé fázi ročníku chceme hrát o čelo tabulky a porveme se o postup,“ tvrdí hrající trenér Christoph otevřeně.

Stěbořice (I.B třída, skup. A)

Stěbořický fotbalový klub, jemuž patří v tabulce I.B třídy, skupiny A dvanáctá pozice, příliš aktivní v přestupových vodách nebyl, takže ani žádnou velkou rybu do své soupisky nechytil.

„Žádné příchody nemáme, pokračujeme se stejným kádrem. Za posílení lze pokládat návrat trojice zraněných fotbalistů, kterými jsou David Osadník, Nikola Simichanidis a Martin Dietrich. První dva jmenovaní již naplno trénují, Dietrich se do tréninků zapojuje pozvolna. Posílení podle našeho názoru ani nebylo zapotřebí, takže uvidíme, jak se to projeví v jarní polovině sezony,“ líčí trenér Stěbořic Jan Wollner.

„Cíle pro jaro jsou jasné. Jsme třetí od konce a máme minimální náskok. Takže potřebujeme začít pravidelně sbírat body, protože bychom rádi skončili někde ve středu ta bulky, abychom neměli problém tuto soutěž zachránit,“ podotýká Wollner.

Kozmice (I.B třída, skup. B)

Kozmický stratég Karel Gorný je se složením svého mužstva poměrně spokojen, takže veliké změny v kádru třetího celku I.B třídy by fanoušci čekat neměli. „Kvůli zdravotním potížím skončil Petr Helštýn, jinak od nás neodešel nikdo,“ říká kouč Gorný a dodává:

„Z Hlučína jsme získali posilu v osobě Tomáše Urbančíka. Jedná se o defenzivního středního záložníka, doufám, že nám pomůže. Nevylučuji ani příchod jednoho útočníka, nicméně přestup ještě není zdaleka dotažen, takže jak to dopadne, uvidíme až později.“

Kozmičtí chtějí i v druhé polovině sezony čeřit vody na špici tabulky a nebrání se ani případnému postupu.

Hať (I.B třída, skup. B)

Ani v Hati to nevypadá na žádné zemětřesení, co se týká hráčských transferů. „Kádr z podzimní části ročníku zůstává pohromadě, žádné odchody ani příchody do klubu neevidujeme. Nikdy neříkej nikdy, stát se může cokoliv, ale v současné situaci zřejmě k výraznějším změnám nedojde,“ sděluje asistent trenéra Jiří Konečný.

„Do mužského áčka jsme se snažili doplnit nadějné dorostence. Myslím si, že se nám je povedlo celkem dobře zapracovat, a to, že budeme hrát s vlastními odchovanci, by měla být naše přednost,“ myslí si Konečný. „Pěntka byl na testech v Hlučíně, ale přestože jej kouč Jiří Bartl označil za snaživého fotbalistu, potřeboval by prý více času na adaptaci, takže Pěntka bude nastupovat za Hať pravděpodobně i na jaře,“ líčí asistent Konečný.

Hrát pohledný a dobrý fotbal hlavně v domácím prostředí, to jsou cíle klubu v nadcházejícím půlroku.

Markvartovice (I.B třída, skup. B)

Markvartovičtí evidují celkem tři přestupy, z toho dva příchody a jeden odchod. Trenér druhého celku I.B třídy po první polovině sezony tak spoléhá na stejné hráče jako na podzim. „Máme dotaženy příchody Ogona z Vítkovíc, který naposledy působil v Petřkovicích, a Romana Michalíka, který se k nám po nějaké době vrací zpátky. Oba jsou ve své podstatě útočníci. Jednáme ještě o příchodu jednoho zadáka, který by vyztužil naší obranu,“ říká kouč Ivo Müller a pokračuje:

„Opačným směrem míří Libor Ječmenek, jenž bude své fotbalové služby odvádět Brušperku. Domnívám se, že máme slušný kádr a na prvního v tabulce ztrácíme pouhé dva body, takže cílem je jednoznačně útok na postup.

Jan Šimek