Turnaj je každoročně pořádán na počest bývalého člena slavkovského oddílu TJ Sokol a místního známého sportovce, který tragicky zemřel na následky zranění. To si přivodil před deseti lety, kdy jako dobrovolník pomáhal odklízet spoušť, kterou do regionu přinesla povodeň. „Jednalo se nejen o zapřisáhlého sportovce, který byl dlouhá léta členem slavkovské tělovýchovné jednoty, ale především o srdečného člověka a našeho kamaráda. Na jeho počest jsme se rozhodli turnaj každoročně pořádat,“ řekl k významu celé akce její hlavní organizátor Josef Zahel.

Také letos se na turnaji sešli internacionálové nejen z okolí Opavy. Turnaj každoročně přiláká nemalé množství fanoušků fotbalu a stejně tomu bylo také v letošním roce. V prvním utkání se představily staré gardy Slavie Opava a bývalého mužstva rekreačních fotbalistů Hajduku Split, kteří v minulosti nastupovali v opavské hospodské lize.

Obě mužstva prokázala své kvality, ale zvítězit mohlo pouze jedno z nich. Z výhry se nakonec radovali zkušenostmi vybavení fotbalisté opavské Slavie. Ti porazili svého protivníkavpoměru4:1. V hlavním utkání programu sobotního odpoledne nastoupila proti staré gardě domácího Slavkova jedenáctka internacionálů Baníku Ostrava. V zápase hraném v solidním tempu, kterému vládla pohodová atmosféra, měli navrch bývalí ligoví fotbalisté ostravského Baníku, kteří zvítězili nad domácím Slavkovem jednoznačně 7:1. Výsledky však nebyly pro organizátory turnaje, kteří se již nyní těší na další ročník této památeční akce, tím nejdůležitějším.

Branky:

Černín T. 2 – Kula 2, Krupník 2, Vrťo, Pavlidis, Bernády

Sestavy:

Slavkov - Greipl – Hrbáč, Štybar Z., Žurek, Onderka – Režnar (kapitán), Štybar K., Borč, Klapetek - Šenk, Černín(Malček)

Baník Ostrava – Bernády – Šrainer, Divina, Šaitar,Myhola – Kula, Korytář, Vrťo, Pavlidis – Procák, Krupník (Fryč)