Na programu bude totiž osmý ročník populárního halového turnaje Friendly cup, jehož pořadateli jsou Lukášové Černín a Molin z TJ Morava.

Šestadvacátého prosince se divákům představí osm týmů rozdělených do dvou skupin. „Z našeho fotbalového setkání se za tu dobu stala již tradice,“ poznamenal duchovní otec akce Lukáš Černín, jinak fotbalista, který v minulosti kopal první ligu.

„Bereme to tak, že Vánoce, to nejsou svátky jen o ležení. V sobotu si zahrajeme fotbal v hale, o den později řada z nás nastoupí k vánočnímu utkání Slezského FC v Kylešovicích,“ doplňuje Černín.

Na sobotním fotbálku přislíbila účast celá řada zvučných jmen. Chybět by neměli například Petr Švancara, Pavel Šultes, Libor Kozák, Jaroslav Kolínek, Zdeněk Partyš, Zdeněk Pospěch, Zbyněk Pospěch, Lumír Sedláček, Jan Nezmar, Aleš Rozsypal, Jan Vožník, Radek Prasek, Aleš Helebrand, Ivo Farský, Pavel Zavadil nebo futsalový reprezentant David Levčík či bývaý výborný basketbalový rozehrávač a nyní trenér Petr Czudek.

„Vlastně v každém z osmi týmů se objeví nějaký ten ligový fotbalista,“ řekl ještě Černín a dodal: „Diváci mají na tuto akci dveře otevřené, vstupné se platit rozhodně nebude.“

Fotbalový maraton odstartuje v devět hodin a skončí okolo sedmnácté.