Podle slov náměstka opavského primátora Martina Vítečka (STAN) se město a Slezský FC o financování podělí.

„Obrazovku a ozvučení zaplatí město, agregát pak bude pořízen na náklady klubu. Co se obrazovky týká, měla by stát přibližně jeden a půl milionu korun včetně DPH, ozvučení pak vyjde na sumu přes jeden milion korun. S realizací počítáme od příští sezony,“ nastínil Martin Víteček.

Momentální světelnou tabuli s určitou nadsázkou můžeme zařadit k historickému inventáři opavského stadionu.

„Její možnosti jsou omezené. Program umožňuje zobrazovat sestavy, skóre nebo čas. Potřebovali bychom přitom prezentovat i partnery klubu. V minulosti do této tabule také uhodil blesk, což se na funkčnosti určitým způsobem podepsalo. Podobnou, i když menší, mají také v Českých Budějovicích,“ popisoval technický ředitel a vedoucí áčka Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Nová světelná tabule přiblíží opavský klub české fotbalové špičce, která zařízení tohoto typu využívá.

„Rozměry obrazovky budou 7x5 metrů. S určitými úpravami konstrukce bude umístěna na stejném místě, kde se nachází i současná tabule. Chtěli jsme zlepšit komfort pro naše fanoušky. Obrazovku plánujeme rozdělit do dvou částí. V jedné by byl čas a skóre, v té druhé by se zobrazovala prezentace partnerů. Samozřejmě tak, jak to dovolují pravidla,“ pokračoval v povídání o plnobarevné světelné tabuli Jaroslav Rovňan.

Ta klubu rovněž zajistí úplně jiné možnosti. V budoucnu by se na ní mohly ze záznamu pouštět například vstřelené branky anebo rozhovory s hráči.

Dalším krokem ke zvýšení fanouškovského komfortu je také pořízení nového ozvučení.

„Nejde přitom jen o to, v úvahu je potřeba brát i bezpečnostní hledisko. Například pokud bude potřeba přeparkovat vozidla, instruovat fanoušky při odchodu ze stadionu a podobně. Právě fanoušci si tabuli a ozvučení zaslouží. Je skvělé, že se to díky městu povede zrealizovat,“ doplnil na závěr technický ředitel SFC.