Fotbalový podzim končí. Podle toho vypadá i nabídka utkání na nadcházející víkend. Hrají se duely od MSFL po krajský přebor.

MSFL

Hlučín – Žďár nad Sázavou, sobota 13.30
Slezský FC Opava – Sigma Olomouc B, sobota 16.00

Divize E

Béčko Slezského FC změří síly s mužstvem Dolního Benešova

Rezerva Slezského FC v minulém divizním kole vyinkasovala drtivou porážku 0:8 v Otrokovicích. V neděli od 10.15 vyzve na hlavním stadionu v Městských sadech v okresním derby mužstvo Dolního Benešova. A právě hosté mají Opavě co vracet. V prvním vzájemném zápase sahali po vítězství 2:1. Soupeři se snad v devětaosmdesáté minutě podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

„Na opavský B tým jsme pěkně nažhavení. Chceme odčinit remízu z prvního střetnutí. Víme ovšem, že také domácí se budou snažit vyhrát a co nejrychleji zapomenout na debakl z Otrokovic. Musíme si dávat pozor," poukazoval dolnobenešovský trenér Dušan Christoph.

Jeho protějšek na lavičce rezervy Slezského FC Jan Hruška tvrdí, že týden stará ostuda je záležitostí, kterou mužstvo už hodilo za hlavu: „Bavili jsme se o tom a je to za námi. Prostě uzavřená kapitola. V onom utkání bylo všechno špatně. Doufám, že tentokrát se podobná blamáž nebude opakovat a přístup i další věci budou v pořádku."

Kormidelník B týmu Opavy se se svými svěřenci připravuje na Dolní Benešov jako na celek. Soustředění se na některé individuality nepřipadá v úvahu. „Upřímně říkám, že se na toto utkání chystáme jako na každé jiné. Nic zvláštního. Uvidíme, kdo nám pomůže z áčka. Momentálně ještě nemohu být konkrétní. Jasněji bude po sobotním duelu s Olomoucí, kdy mi dá vědět trenér Baránek," pokračoval Jan Hruška a ještě dodal: „V současnosti máme trochu problém s obrannou řadou. Se zraněním se potýkají Demel nebo Michal Hrabina. Momentálně nevíme, jestli budou k dispozici."

Dušan Christoph oproti tomu může spoléhat na kompletní sestavu. Chybět by neměl vůbec nikdo. „Podzimní část dohrajeme s patnácti lidmi. Doufám, že všichni budou na zítřejší duel dobře nachystaní," uvedl dolnobenešovský kouč.

Sám si přitom netroufá odhadnout, co může od soupeře očekávat: „Rezerva Opavy je v tomto směru hodně nečitelná. Nedá se odhadnout, kdo nastoupí v sobotu proti béčku Sigmy. Tipuji, že se proti nám postaví vytáhlý útočník Neubert, na něhož si bude třeba dát pozor."

Pravděpodobné sestavy
Opava: Květon – Palkovič, Horka, Hoza, Kužel – Uvíra, Binar, Skřehot, Demel – Neubert, Jurečka
Dolní Benešov: Švrčina – Rozsíval, Laryš, Brunclík, Moravec – Moc, Spruch, Juchelka, Haas – Adamík, Labuda

Krajský přebor

Háj ve Slezsku – Vítkovice, sobota 13.30
Kravaře – Heřmanice, neděle 13.30
Pustá Polom – Petřkovice, neděle 13.30