„Vyškov toho moc u nás nepředvedl. Přitom jeho dosavadní výsledky budily respekt," začal komentovat sobotní utkání Gevorg Badalyan. „Podařilo se nám eliminovat jejich nejlepšího hráče Josefa Čtvrtníčka, což byl základ k našemu vítězství," podotkl arménský útočník.

Badalyan byl v prvním poločase docela dost vidět. Jeho výstavní brance předcházela ještě stoprocentní šance, kdy nechal vyniknout brankáře Kollára. „Neproměněné šance mě mrzí. Už i ty proti Opavě. To byla pro mě branka snad zakletá. Naštěstí oba duely se nám podařilo vyhrát," vydechl si Gevorg Badalyan.

Fotbalový příběh arménského kanonýra je vcelku bohatý, a to je mu teprve třiadvacet. Na české fotbalové scéně kopal kromě Hlučína také za ostravský Baník a Most. Poslední rok strávil ve druhé polské a slovenské lize. Nejdříve zamířil do klubu Sandecja Nowy Sącz, více spokojenější byl ale v Bardějově.

„Na Slovensku to nebylo špatné. Soutěž byla podle mě kvalitnější než tady MSFL. Bardějov navíc pošilhával po postupu, bohužel nakonec šla do ligy Podbrezová," vrací se ke svému slovenskému angažmá.

Dokonce uvažoval, že by u našich východních sousedů zůstal. „Byli jsme domluveni v Bardějově, že pokud postoupíme, má smlouva se automaticky prodlužuje, nakonec vše padlo," pokračuje v povídání odchovanec Banantsu Jerevan. „Po sezoně došlo na Slovensku k reorganizaci druhé ligy, rozdělila se na dvě skupiny, rozšířila se o další týmy, a tím podle mě ztratila na kvalitě," míní Gevorg Badalyan.

Poté, co skončil na Slovensku, řešil svou budoucnost. Měl dvě nabídky z rodné Arménie, nakonec zakotvil v třetiligovém Hlučíně, který vlastní jeho hráčská práva. „Do Arménie jsem se vracet nechtěl, byť šlo o první ligu. V Ostravě jsem našel svůj druhý domov a chci být tady," vysvětlil mladý útočník.

Sezonu začal v Hlučíně, byť první zápas proti Prostějovu začal na lavičce. Smlouvu ale podepsanou nemá. „Zatím hraju bez smlouvy, vypadá to, že podzim odehraju v Hlučíně, ale kdyby přišla nabídka třeba z druhé ligy, rozhodně bych se jí nebránil," zdůraznil čtrnáctinásobný mládežnický reprezentant Arménie.

Dobře si ale uvědomuje, že pokud zůstane v Hlučíně, bude si muset najít práci. „Tak nějak to bude, ale stále mám v hlavě myšlenku, že se budu živit fotbalem, musím na sobě pracovat a hlavně dávat góly, aby se mě někdo všiml," uzavřel.