„Nepamatuji si, že bych někdy rychlejší gól dal,“ přiznal Filip Labuda. Celá akce začala rozehrávkou na středovém kruhu. Míč putoval od Jaroszka k Osvěčíkovi a ten dával balón do vápna. „Dostal jsem míč jak na zlatém podnosu. Bylo ho už jednoduché uklidit do odkryté brány,“ popisoval dolnobenešovský útočník svůj zásah. „U Orlové šlo i o otázku koncentrace. Navíc soupeř vyrobil individuální chybu,“ dodal.

V letošní sezoně si zatím Filip Labuda zapsal osm branek. Mohlo jich mít na kontě ale daleko více. „Letošní sezona je pro mě zvláštní tím, že podzimní část jsem většinou odehrál na pozici stopera. Naštěstí na jaře už hraji v útoku. Takže snad mi to začne padat,“ pousmál se zkušený útočník.

K záskoku v defenzivní linii řekl: „Naštěstí šlo jen o půl sezony. Nebylo ale zbytí. Vrátil se Tomáš Moravec, takže jsem se mohl posunout zpátky na hrot. Tam se cítím nejlépe.“

Filip Labuda celou svou kariéru strávil v Dolním Benešově, tedy krom půlroční epizody ve Štěpánkovicích. „Neměl jsem ambice nikdy z Dolního Benešova odcházet. Beru ho jako srdeční záležitost, je to můj klub,“ svěřil se důrazný útočník.

S Dolním Benešovem toho zažil hodně. Poznal jak chutná fotbal v MSFL, divizi i krajském přeboru. „Zažil jsem postupy i sestupy. Teď jsme v kraji a věřím, že v budoucnu bychom mohli třeba do divize. Máme v týmu spoustu šikovných a mladých kluků, kteří se musí v dospělém fotbale otrkat. Jejich výkonnost půjde nahoru, o tom jsem přesvědčený,“ míní Filip Labuda.

Klíčový muž výběru trenéra Dušana Harazima střílí góly pravidelně. „V sezonách když jsme postupovali jsem dával něco okolo dvaceti branek,“ loví v paměti. Na otázku, na který gól v kariéře nejvíce vzpomíná, odpověděl: „Na gól vyloženě ne. Ale povedl se mi jeden zápas v MSFL. Hráli jsme s Otrokovicemi a mi se podařilo vstřelit čtyři branky. Na to se zapomenout nedá.“

Na hřišti si Filip Lauda nejvíce rozuměl s Ondrou Adamíkem. S touto dvojicí stála a padala hra Dolního Benešova. „S Ondrou jsme si hodně rozuměli. Dokázali jsme si vyhovět. Rád na naší spolupráci vzpomínám,“ končí povídání Filip Labuda. Jeho bývalý parťák momentálně žije v Praze a kope I. A třídu za TJ AFK Slivenec.